Gala projektu „Utrwalamy wspomnienia pionierów polskiego górnictwa”

11 czerwca – Tarnobrzeski Dom Kultury, godz. 15:00 – Gala projektu „Utrwalamy wspomnienia pionierów polskiego górnictwa”.(liczba miejsc ograniczona)

70 lat od odkrycia złóż siarki w okolicy Tarnobrzega.

W 70 lat od odkrycia złóż siarki w okolicy Tarnobrzega oraz 60 lat od zawiązania się tarnobrzeskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa decyzją Rady Miasta Tarnobrzega rok 2023 obchodzimy jako „Rok pamięci górników i pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego”. Inicjatorami takiego upamiętnienia siarkowej historii miasta byli - SITG oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu.

Organizatorzy jubileuszowych wydarzeń na bieżąco będą informować i zapraszać mieszkańców Tarnobrzega oraz gości do udziału we wszystkich wydarzeniach. W załączeniu plakat z  czerwcowymi zapowiedziami.  Serdecznie zachęcamy do włączenia się w świętowanie „Roku pamięci górników i pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego”.