Podkarpackie rozmowy o przyszłości Tarnobrzega. Debata z udziałem młodzieży.

O rozwoju gospodarczym, kulturowym i społecznym Tarnobrzega, regionu i całego województwa, osiągniętych sukcesach, wyzwaniach przed którymi stoi miasto, ale też czynnikach hamujących  rozmawiano podczas zorganizowanej 22 listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury debaty „Podkarpackie Rozmowy”.

W panelu dyskusyjnym, który z ramienia organizatorów moderował Adam Poręba z Fundacji Misji Obywatelskiej udział wziął prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, prezes Stowarzyszenia Domy Dziecka w Skopaniu Damian Szwagierczak oraz  prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Karabela Konrad Wolak.  Do udziału w  „Podkarpackich Rozmowach” organizatorzy zaprosili również młodzież z tarnobrzeskich szkół średnich. – Udział ludzi młodych był tu najistotniejszy. Przecież wszystko, co robimy, robimy dla młodego pokolenia. Chciałbym, by nasza młodzież była aktywna, byśmy nauczyli ludzi młodych odważnego wyrażania własnego zdania, tym bardziej, gdy mowa o miejscu, w którym żyją – mówi prezydent Dariusz Bożek.

Debata „Podkarpackie  Rozmowy. Jaka jest przyszłość Tarnobrzega?” zorganizowana została w ramach regionalnego projektu pn. ,,Podkarpackie  Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?” realizowanego przez Fundację Misji Obywatelskiej. Celem projektu jest wzrost zaangażowania mieszkańców Podkarpacia, organizacji pozarządowych i społecznych w życie publiczne i obywatelskie w regionie. Projekt przewiduje realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego. Podczas tych spotkań zaproszeni do rozmowy przedstawiciele władzy, biznesu oraz sektora pozarządowego pytani są o to, co zmieniło się w ich społeczności lokalnej, jak również o to, co chcieliby zmienić w przyszłości.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zdjęcia: Fundacja Misji Obywatelskiej