Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Dzień babci i dziadka w SP nr 11 w Tarnobrzegu

Powrót

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Z tego też powodu 25 stycznia 2024 r. w mury Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu zawitali specjalni goście – babcie i dziadkowie uczniów klasy IV oraz grupa rodziców. Licznie przybyli goście zjawili się, aby podziwiać występy swoich wnucząt i pociech. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor oraz wychowawczyni klasy IV, p. Iwona Jeż, witając ciepłymi słowami wszystkich gości.

Potem przyszedł czas, by mali artyści, w udekorowanej  na tą okazję sali, przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny. Z przejęciem odtworzyli swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa i słuchali piosenek biesiadnych, do których śpiewania niejednokrotnie się włączali. Dziadkowie nie żałowali też gromkich braw dzieciom za trud i wysiłek, jaki włożyły one w to, aby poprzez występ, jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek dla nich. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz wzruszenie, gdy ich wnuki mogły okazać swoją wdzięczność za cierpliwość i pomoc w ich wychowaniu. Każda Babcia i każdy Dziadek usłyszeli od swojej wnuczki, czy wnuczka niezastąpione i ponadczasowe  słowa ,,Kocham Cię”.

Na zakończenie części słowno muzycznej z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,200 lat", a następnie obdarowały one seniorów upominkami. Po występie przyszedł czas na poczęstunek i zrobienie pamiątkowych zdjęć ze swoją ukochaną Babcią i ukochanym Dziadkiem.

To był naprawdę wyjątkowy wieczór, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny, po wcześniejszej wspólnej Wieczornicy z okazji Święta Niepodległości, ukazały wszystkim zgromadzonym, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Źródło: SP nr 11 w Tarnobrzegu.