O planie zrównoważonej mobilności w Tarnobrzegu

O planie zrównoważonej mobilności w Tarnobrzegu

We wtorek 12 marca br. w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz opracowania i wdrożenia dokumentu „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Czwórmiasta 2034+”.

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy partnerami inicjatywy Czwórmiasta, tj. miastami Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko i Sandomierz oraz gminami obszaru funkcjonalnego Inicjatywy Czwórmiasta: Baranów Sandomierski, Bojanów, Dwikozy, Gorzyce, Grębów, Nowa Dęba, Jarocin, Jeżowe, Obrazów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Rudnik nad Sanem, Samborzec, Ulanów, Wilczyce, Zaklików,  Zaleszany.

- Ministerstwo Infrastruktury decyzją z dnia 17 lipca 2023 r. zakwalifikowało wnioski samorządów do wsparcia w opracowaniu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Czwórmiasta i jego obszaru funkcjonalnego. Realizacja Planu ma na celu wypracowanie spójnej koncepcji systemu transportowego wraz z wyznaczeniem kierunków działań i kreowania przyszłej współpracy dla zrównoważonego rozwoju w dziedzinie mobilności, służyć może do pozyskiwania funduszy unijnych każdej ze stron porozumienia. Opracowanie planu pozwoli lepiej wykorzystać istniejącą infrastrukturę w miastach, gminach i powiatach, planować transport, w tym transport zbiorowy, rowerowy, koordynować inwestycje - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.