O współpracy i ponadgminnych projektach

O współpracy i ponadgminnych projektach

- To było bardzo budujące spotkanie z samorządowcami, z którymi w ciągu minionych 5 lat miałem przyjemność współpracować. To m.in. Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł oraz poseł na Sejm II, III, IV i V kadencji Władysław Stępień - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W konferencji, która odbyła się 12 marca br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury uczestniczył również wicewojewoda podkarpacki Paweł Bartoszek. Wszyscy uczestniczący w tej konferencji wyrazili przekonanie, że tylko działania oparte na współpracy przynoszą najlepsze efekty, najkorzystniejsze dla miast i gmin, dla mieszkańców. Podczas konferencji mowa była o dotychczasowej sąsiedzkiej współpracy i planach na przyszłość wiązanych m.in. z udziałem w ponadgminnych projektach, w tym inicjatywach Czwórmiasta i Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Tego samego dnia w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo – Technologicznym partnerzy inicjatywy Czwórmiasta, tj. miasta Tarnobrzeg, Stalowej Woli, Niska i Sandomierz oraz siedemnastu gmin obszaru funkcjonalnego inicjatywy Czwórmiasta, podpisali porozumienie dotyczące mobilności.