Umowy z wykonawcami zadania „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie miasta Tarnobrzega” podpisane. Niebawem ruszą prace.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz wyłonieni w przetargach wykonawcy zadania „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie miasta Tarnobrzega”, w ramach którego zmodernizowanych zostanie aż 15 ulic w mieście, 20 marca podpisali umowy.

Drogowe inwestycje realizować będą firmy: PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika, WOD-BUD Sp. z o.o. z Kraśnika (umowę podpisywał wiceprezes Mirosław Gucwa), Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe INTERBET z Tarnobrzega (umowę podpisywał właściciel Tadeusz Kosikowski), Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego (umowę podpisywał dyrektor Łukasz Piątkowski), FHU Czerwiński Sp. z o.o. z Gorzyc (umowę podpisywał prezes zarządu Przemysław Czerwiński), STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa (umowę podpisywał dyrektor Maciej Łukaszek) oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa (umowę podpisywał dyrektor Grzegorz Parobek).

W podpisaniu umów oraz konferencji uczestniczyła także Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz Agnieszka Straburzyńska z Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Tym razem prace czekają nas na ul. Chrobaka, ul. Czereśniowej, drodze wewnętrznej od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Tracza wraz z budową nowych miejsc parkingowych przy SP4, ul. Podleśnej, ul. Jasińskiego, ul. Kanadyjskiej, ul. Konopnickiej, ul. 12 Października, ul. Jaśminowej, ul. Jasień, ul. Waryńskiego, ul. Świętej Kingi, ul. Szczęśliwej, ul. Sieleckiej, ul. Sobowskiej. Łącznie przebudowanych lub wybudowanych zostanie około 10 km dróg.

Na realizację tych zadań Miasto Tarnobrzeg pozyskało dofinansowanie w drugiej edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład” - Programu Inwestycji Strategicznych Tarnobrzeg. Dofinansowanie przyznano dwóm tarnobrzeskim projektom:

1. Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie miasta, do której właśnie miasto przystępuje (niemal 30 mln złotych).
  2. Budowa boiska sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli pierwszy etap projektu budowy Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tarnobrzegu (niemal 5 mln zł). Ta inwestycja jest w trakcie realizacji.

BUDOWA I MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ NA TERENIE MIASTA TARNOBRZEGA

Zadanie nr 1: Budowa drogi gminnej ulicy Chrobaka w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 2: Przebudowa dróg - Czereśniowa, Wyspiańskiego:

a) Przebudowa drogi wewnętrznej- ulica Czereśniowa boczna na osiedlu Podłęże  w Tarnobrzegu.

b) Przebudowa drogi wewnętrznej od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Tracza wraz z budową nowych miejsc parkingowych przy SP4 w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 3: Przebudowa ul. Podleśnej.

Zadanie nr 4: Przebudowa dróg - Jasińskiego, Kanadyjska:

a) Remont drogi gminnej ul. Władysława Jasińskiego w Tarnobrzegu

b) Przebudowa ul. Kanadyjskiej w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 5: Budowa chodnika na ul. Sieleckiej w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 6: Przebudowa ul. Sobowskiej w zakresie budowy chodnika wraz

z odwodnieniem drogi w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 7: Przebudowa drogi gminnej ul. Konopnickiej w Tarnobrzegu

Zadanie nr 8: Przebudowa drogi gminnej ul. 12-go Października w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 9: Budowa drogi ul. Szczęśliwej w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 10: Przebudowa ul. Jaśminowej w Tarnobrzegu wraz z przebudową, rozbudową i budową niezbędnej infrastruktury technicznej i urządzeń budowlanych – od km 0+215 do km 0+953,60 w ramach zadania pn. :„Przebudowa ul. Jaśminowej w Tarnobrzegu”.

Zadanie nr 11: Przebudowa drogi wewnętrznej ul. Jasień w miejscowości Tarnobrzeg.

Zadanie nr 12: Remont ulicy Waryńskiego w Tarnobrzegu.

Zadanie nr 13: Przebudowa ulicy Świętej Kingi.