Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate 23 marca br. brali udział w dwóch turniejach, zdobywając wysokie miejsca na podium.

W sobotę 23 marca zawodnicy Tarnobrzeskiego Klub Kyokushin Karate startowali w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbył się w Tarnobrzegu – Otwarte Mistrzostwa Makroregionu. Oyama PFK i Turniej Pierwszego Kroku. Klub reprezentowało 4 zawodników, którym udało się wywalczyć miejsce na podium!

Michał Starz – kategoria senior +80 kg – I miejsce
Kacper Jarecki – kategoria junior starszy -65 kg – I miejsce
Wojciech Stec – kategoria pierwszy krok - 70 kg – I miejsce
Kacper Soboń – kategoria młodzieżowiec - 80 kg – III miejsce

Opiekunami zawodników byli sensei Artur Kiper 3 dan, Mirosław Korczak 2 dan i Bartosz Korczak 1 dan.

Natomiast w Ogólnopolskim Turnieju WINGS CUP zorganizowanym w Mielcu udział brali tarnobrzescy zawodnicy oraz podopieczni Klubu Kyokushin Karate Nowa Dęba, gdzie również udało się im wywalczyć wysokie miejsca na podium! Pierwsze miejsce po trzech walkach zajęła Abigail Rozmus i Emilia Bożek. Poniżej wszystkie wyniki zawodników:

Pierwsze miejsce:

Abigail Rozmus – kumite Dzieci U9-10 lat +35 kg

Emilia Bożek – kumite Młodzik U13-14 lat +60 kg

Drugie miejsce:

Gabriela Kosior – kumite Dzieci U7-8 lat -30 kg

Trzecie miejsce:

Marlena Kłembokowska – kumite dzieci U7-8 lat -25 kg

Jan Hędrzak – kumite Dzieci U11-12 lat -40 kg

Andrzej Marut – kumite Junior -80 kg

Natalia Nawrot – kumite Młodzik U13-14 lat -45 kg

Bartłomiej Nawrot – kumite Młodzik U13-14 lat -65 kg

Łukasz Podporski – kumite Młodzik U13-14 lat -65 kg

Zuzanna Jajko – kumite Junior Młodszy U15-16 lat +65 kg

Oskar Ścieżka – kumite Junior Młodszy U15-16 lat -55 kg

Iga Kwarciany – kumite Junior +65 kg

Sędziami zawodów byli sensei Ewelina Motyka 2 dan, Mariusz Piłat 2 dan, Jacek Pelczarski 1 dan i Jan Przybyłowski. Opiekunami zawodników byli shihan Ryszard Kiper i sensei Dawid Kiper.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki pomocy finansowej Prezydenta Miasta Tarnobrzeg i Urzędu Miasta.

inf. Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate