Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK Oyama Polskiej Federacji Karate w kumite - Tarnobrzeg 23.03.2024 r.

W dniu 23.03.2024 r. w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK i Turniej Pierwszego Kroku w Kumite. Patronat nad zawodami objął Prezydent Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek i Wojewoda Podkarpacki Pani Teresa Kubas–Hul.

Organizatorami Mistrzostw byli: Tarnobrzeski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem 4 dan, Urząd Miasta Tarnobrzeg i MOSiR Tarnobrzeg.

W zawodach wystartowało 280 zawodniczek i zawodników z 18 Klubów Oyama i Kyokushin Karate (Klub Sportowy Oyama Rzeszów, Klub Karate IFK Kyokushinkai „Satori” Lewin Brzeski, Klub Sportowy Oyama Lublin, Kyokushinkai Team Wasilków, Radomski Klub Sportowy Oyama, Wielicki Klub Sportowy Oyama, Akarui YAMA Częstochowski Klub Dalekowschodnich Sztuk Walk, Łódzki Klub Oyama karate Neko, Saiha Stowarzyszenie Karate Kyokushinkai IFK Przemyśl, Oyama Karate Kosynier, Limanowski Klub Kyokushinkai Karate, Oświęcimski Klub Karate, Białostocki Klub Oyama Karate, Tarnobrzeski Klub Kyokushinkai Karate, Klub Sportowy Randori, Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI, NKSW Wulkan Kozienice oraz Tarnobrzeski Klub Oyama Karate).

Zawody otworzył Prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek. Sędzią głównym był Shihan Witold Choiński 7 dan (Białystok). Obowiązki sędziów maty wypełniali: Shihan Dariusz Szulc 5 dan (Piotrków Trybunalski), Shihan Tomasz Klimaszewski 5 dan (Radom), Shihan Patrycjusz Mostek 5 dan (Rzeszów), Shihan Jan Wac 5 dan (Przemyśl), Sensei Adam Sochan 4 dan (Łódź), Sensei Dawid Kiszycki 3 dan (Choroszcz), Sensei Maciej Midura 1 dan (Wieliczka) i Sensei Bartosz Kropiwnicki 1 dan (Wasilków). Rywalizacja sprawnie przebiegała na trzech matach z wykorzystaniem systemu zen.idojo.pl. Zawody rozpoczęły się superfight -em pomiędzy zawodniczką gospodarzy - Natalia Paczyńską a zawodniczką Oświęcimskiego Klubu Karate - Oliwią Greczner. Zwyciężczynią pojedynku została Natalia Paczyńska.

Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw uznano Lilianę Sasnal (Wieliczka) i Nikodema Klimaszewskiego (Radom), a najlepszymi klubami:
1. Wielicki Klub Sportowy Oyama,
2. Limanowski Klub Kyokushinkai Karate
3. Klub Sportowy OYAMA Lublin.

Sponsorem głównym zawodów oraz fundatorem nagród dla zawodników w walce superfight był Pan Michał Pyłka właściciel firm: FORTRUCK, Formpos i Mebel 1.
Puchary i dyplomy wręczali Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, Pan Marian Cąpała, przedstawiciel Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SSE EURO-PARK WISŁOSAN (fundator nagród), Pan Michał Pyłka, sponsor główny Mistrzostw oraz Shihan Witold Choiński 7 dan i Sensei Grzegorz Uzar 4 dan.
Partnerami wydarzenia byli: Oyama Polska Federacja Karate, Urząd Miasta Tarnobrzega, Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Gmina Zaleszany, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna SSE EURO-PARK WISŁOSAN oraz Tarnobrzeskie Wodociągi. Patronatem medialnym imprezę objęli: Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia, Telewizja lokalna TVL Tarnobrzeg, iTV Wisła Tarnobrzeg. Pozostali sponsorzy: Zakład Metalowy – Adam Krempa, Euro – Eko Mielec, Federal Mogul - Grupa Tenneco, CNC – Zaleszany, Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec, Zakłady Chemiczne Siarkopol, Kronospan Mielec, Silva Mielec, Firma Tarkon, Trellform – Michał Trela, FCC Tarnobrzeg, Janex – Sławomir Janik, Eco Tarnobrzeg, Auto - Lider Idec, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec, Kwiaciarnia Koliber oraz Magdalena Burghardt. Ponadto zawody swoją obecnością zaszczycili: Przemysław Smoliński – dyrektor MOSiR Tarnobrzeg, Marcin Kuszaj – menager ds. sportu MOSiR Tarnobrzeg. Zawody profesjonalnie poprowadził Michał Szczytyński. Tarnobrzeski Klub Oyama Karate reprezentowało 41 zawodników, którzy zdobyli łącznie 38 nagród. Sukces organizacyjny i sprawne przeprowadzenie zawodów możliwe były przede wszystkim dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu osób związanych z klubem, rodziców, sponsorów z Michałem Pyłką na czele, pomocy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu oraz darczyńców. Wyraża Serdeczne Podziękowania Wszystkim Patronom, Partnerom, Darczyńcom I Wolontariuszom, Osu!  Sensei Grzegorz Uzar.

inf. Tarnobrzeski Klub OYAMA Karate