Patriotycznie, sportowo i muzycznie - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Tarnobrzeżanie uczcili Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto od mszy św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele OO. Dominikanów. Po niej, uczestnicy wydarzenia wraz z pocztami sztandarowymi przeszli przed pomnik Bartosza Głowackiego, gdzie odbyła się miejska część obchodów.

W uroczystości udział wzięli: kończący kadencję prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, prezydent elekt Łukasz Nowak, radni Rady Miasta Tarnobrzega, a także reprezentanci licznych środowisk, instytucji, zakładów pracy oraz mieszkańcy miasta.

Zgodnie z tradycją tarnobrzeskich obchodów Święta 3 Maja, w Parku Dzikowskim odbył się także bieg "Dzieci dla Niepodległej" na symbolicznym dystansie 1791 metrów, a w Muzeum Zamku Tarnowskich patriotyczne karaoke.