Obrazy

Odnośniki

Medale, życiówki i progres reprezentantów KS Harpagan Tarnobrzeg

Powrót

Za zawodniczkami i zawodnikami KS Harpagan Tarnobrzeg udane starty na mistrzowskich imprezach lekkoatletycznych. Oto krótkie podsumowanie.

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego U16 w Stalowej Woli

Na początku: cała nasza drużyna zasłużyła na brawa. Medale, życiówki, wyższe klasy sportowe, wyniki zbliżone do życiówek i debiut.

Debiutantka to Magdalena Łuc, która wystartowała w biegach na 100 i 300 metrów przez płotki. Na "setkę" uzyskała czas 14.89, a przez płotki to 59.10. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za kolejne występy.

Nasza utalentowana sprinterka Julia Majkut zajęła dziewiąte miejsce w kategorii U16 w biegu na 100 metrów. Czas blisko życiówki to kolejny powód do radości.

Hanna Ozga "wykręciła" życiówkę w biegu na 100 metrów - 13.97 (5 klasa sportowa). Rekord życiowy 54.33 w biegu na 300 metrów przez płotki, 5 klasa sportowa i piąte miejsca.

Nasz specjalista od pchnięcia kulą i rzutu oszczepem Szymon Majcher uzyskał rekord życiowy w tej drugiej konkurencji (17.09 m) i zajął czwarte miejsce.

Ostatecznie ze Stalowej Woli wracamy z dwoma medalami na koncie. Jakub Durda najpierw zdobył srebrny medal w biegu na 300 metrów przez płotki z nowym rekordem życiowym 42.40 (3 klasa sportowa).

Potem w biegu na 300 metrów "wykręcił" trzecie miejsce i brązowy medal. Czas: 39 sekund (nowy rekord życiowy i 3 klasa sportowa).

Udane Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego U12, U14 w Stalowej Woli

Srebrny medal w biegu na 100 metrów przez płotki (U14) zdobył Kamil Krząstek. Czas na życiówkę, ale wiatr sprawił, że musimy jeszcze poczekać na nowy PB. Kamil pobiegł również na dystansie 300 metrów i z wynikiem 48.38 zajął ósme miejsce.

Brązowy medal w biegu na 80 metrów przez płotki (U14) zdobyła Magdalena Łuc. Czas 16.61 w pierwszym starcie... brawo. Magda świetnie zaprezentowała również na dystansie 600 metrów, gdzie wynik 1:52.98 dał wysokie szóste miejsce.

W kategorii U12 mieliśmy jedną debiutantkę. Milena Sekucja (rocznik 2015) pokazała swoją moc w biegu na 300 metrów. Czas 56.74 (drugie miejsce w swojej serii) i wysokie ósme miejsce w całym rankingu.

Brawa dla Diany Majcher - kategoria U12. W biegu na 60 metrów zajęła 21. miejsce - czas: 10.10, a rzut piłeczką palantową to siódma pozycja (18 metrów).

Mistrzostwa Podkarpacia U20 w Przemyślu

Za naszą młodzieżą ostatni mistrzowski start w pierwszej połowie tego roku. Tym razem w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego U20.

Były obiecujące rezultaty i potwierdzenie dobrze wykonanej pracy:

Julia Majkut potwierdziła solidną formę i w mocnej grupie biegaczek zajęła 13. miejsce w sprincie na 100 metrów i 19. w biegu na 200 metrów.

Hanna Ozga: "wykręciła" życiówkę na 100 metrów (13.84) i zajęła czwarte miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki (54.54).

Marcelina Zięba: na 100 metrów "wybiegała" czas 14.17, a na 200 metrów SB - 30.50.

Kamil Krząstek: sprawdzian formy po mistrzowskim starcie udany. Na 110 metrów przez płotki "życiówka" 22.29, a na 100 metrów kolejny PB - 13.89.

Michał Bulanowski - w sprincie na 100 metrów jest dobry wynik 12.79 i drugie miejsce w swoim biegu, a na 200 metrów PB - 26.81 i 17. miejsce w całej stawce.

Klub Sportowy Harpagan Tarnobrzeg prowadzi szkolenie lekkoatletyczne dzieci i młodzieży w każdej grupie wiekowej. Nowy nabór rozpocznie się w połowie sierpnia. Zapraszamy. Więcej szczegółów, tel: – 604140644.