Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Leszek Narewski, nauczyciel w Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnobrzegu, wśród najlepszych spawalników!

Powrót

Mgr inż. Leszek Narewski, nauczyciel przedmiotów w zakresie mechaniki i spawalnictwa w Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnobrzegu został uhonorowany Medalem im. inżyniera Stanisława Olszewskiego, najwyższym odznaczeniem przyznawanym spawalnikom. Stanisław Olszewski to wybitny polski spawalnik, współautor epokowego wynalazku spawania łukiem elektrycznym. Od 1987 roku medale jego imienia nadawane są wybitnym spawalnikom, krajowym jak i zagranicznym, także firmom i instytucjom, które wniosły niepodważalny wkład w rozwój spawalnictwa. W tym roku do grona wyróżnionych dołączył mgr inż. Leszek Narewski, zgłoszony do medalu przez dr. inż. Kwiryna Wojsyka z Częstochowskiej Sekcja Spawalniczej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

- Gratuluję wyróżnienia. Jestem pod olbrzymim wrażeniem osiągnieć pan Leszka Narewskiego, zarówno w spawalnictwie, jak i w zakresie szkoleniowym. Między innymi dzięki jego staraniom przywrócono kształcenie techników spawalnictwa. Osiągniecia pan Narewskiego to wielkie wyróżnienie również dla miasta, że mamy tak znakomitych nauczycieli przedmiotów zawodowych – mówi prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak, który miał okazję osobiście pogratulować sukcesu.

Leszek Narewski, obecnie zawodowo związany z Tarnobrzegiem, urodził się w Częstochowie. Po ukończeniu studiów na Politechnice Częstochowskiej (wydział budowy maszyn, specjalność spawalnictwo) pozostał na uczelni, gdzie podjął swoją pierwszą pracę jako inżynier spawalnik. Po przeprowadzce do Sandomierza został kierownikiem Wydziału GKiM i Ochrony Środowiska w tamtejszym Urzędzie Miejskim. W zawodowej karierze prowadził także własny Zakład Metalizacyjno-Spawalniczy, pracował jako główny spawalnik w takich firmach, jak: Caterpillar Poland Janów Lubelski, Metalchem Annopol, Tarkon Tarnobrzeg, Kamet Stocznia Sandomierz i Koma Stahlbau Tarnobrzeg. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Zdobył Certyfikat Kompetencji EWE, Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w Spawalnictwie, IWE, VT 2, a ostatnio uzyskał uprawnienia Międzynarodowego Inspektora Spawalniczego IWI-C.

Od 2001 roku jest nauczycielem przedmiotów w zakresie mechaniki i spawalnictwa w Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnobrzegu. Od 2022 roku pracuje równolegle w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu jako nauczyciel Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych dla dorosłych w specjalności technik spawalnictwa MEC 10. Stale współpracuje z TÜV NORD, TÜV SÜD, SLV, GIT Centrum Spawalnictwa w Gliwicach, UDT, SEP, Politechniką Rzeszowską i Politechniką Częstochowską. Prowadzi kursy spawalnicze w Ośrodkach Szkoleniowych w Rzeszowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Kielcach, Mielcu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Szkoli czeladników w warsztatach ślusarskich, samochodowych i innych w Cechu Rzemiosł. Jest autorem wielu opracowań i rozwiązań wykorzystywanych m.in. w przemyśle górniczym, w zakładach przetwórstwa owocowo-warzywnego, w oczyszczalniach ścieków, przemyśle petrochemicznym, w portach lotniczych, w spalarniach, cementowniach i oczyszczalniach na rynkach niemieckim, austriackim i szwajcarskim. Jest członkiem SIMP od 1984 roku. W 2016 roku założył w Oddziale Stalowa Wola Sekcję Spawalniczą SIMP w Tarnobrzegu, której od 2016 roku prezesuje.