Fundacja Akademia Rozwoju rozpoczęła realizacje projektu pn. „Akademia sukcesu”

Fundacja Akademia Rozwoju rozpoczęła realizacje projektu pn. „Akademia sukcesu” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

GRUPA DOCELOWA:

Wsparciem objętych zostanie 20 pracodawców MMŚP (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw) z terenu województwa podkarpackiego oraz ich 60 pracowników, w tym przede wszystkim: osoby starsze, kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym osoby starsze i z niepełnosprawnościami, osoby dyskryminowane i narażone na dyskryminację w miejscu pracy, osoby doświadczające stereotypów związanych z płcią, pracownicy organizacji pozarządowych.

STRUKTURA GRUPY DOCELOWEJ:

- 20 pracodawców z sektora MMŚP (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw) z terenu województwa podkarpackiego,

- 60 pracowników ww. pracodawców (osoby fizyczne tj. 36 Kobiet, 24 Mężczyzn) zamieszkujących województwo podkarpackie, w tym:

- przedsiębiorstwa oraz ich pracownicy posiadające siedzibę/oddział/miejsce wykonywania działalności na obszarze miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze, tj.: Przemyśla, Sanoka, Jasła, Jarosławia, Mielca, Krosna, Dębicy, Niska, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Przeworska

- przedsiębiorstwa oraz ich pracownicy posiadające siedzibę/oddział/miejsce wykonywania działalności na obszarze objętym:

Programem Strategicznym Rozwoju Bieszczad, Programu dla Rozwoju Roztocza, Inicjatywą Czwórmiasto.

- osoby pracujące (pracownicy - wymagane zaświadczenie od pracodawcy)

- osoby z niepełnosprawnościami (wymagana kserokopia/skan aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności)

ZADANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE:

- Warsztaty grupowe dla 60 osób – pracowników MMŚP (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw)

- Konsultacje/Doradztwo dla przedsiębiorców dla 20 pracodawców (MMŚP)

- Indywidualne konsultacje dla kobiet w obszarze awansu zawodowego na stanowiska decyzyjne dla 36 kobiet

- Szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem z wykorzystaniem narzędzia "Z wiekiem na plus" dla 60 osób - pracowników MMŚP (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw)

- wydarzenie "PIKNIK" dla uczestników projektu, jak również osób zainteresowanych tematyką dyskryminacji

CEL PROJEKTU:

Dostosowanie 20 pracodawców MMŚP (mikro-, małych i średnich

przedsiębiorstw) z terenu województwa podkarpackiego oraz ich 60 pracowników (w tym min.36K) w okresie 06.2024 -09.2025r. do zmian poprzez wspieranie aktywnego i zdrowego starzenia się oraz zdrowego i dobrze dostosowanego środowiska pracy, które uwzględnia zagrożenia dla zdrowia, za pomocą zaplanowanych działań w projekcie, prowadzących do uzyskania kompetencji w obszarze niedyskryminacji, segregacji płci i zarządzania wiekiem.

inf. Fundacja Akademia Rozwoju

Akademia Sukcesu_Plakat informacyjny.pdf0.05MB