Już w niedzielę, 26 stycznia, Tarnobrzeg stanie się jednym z wielu miast w Polsce, w którym odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała miejsce na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie od godziny 13:00 na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.
Od wczesnego popołudnia na Placu Bartosza Głowackiego będzie można spotkać przedstawicieli służb mundurowych, którzy zaprezentują swoje umiejętności i sprzęt. W programie zaplanowano prezentacje:
Każda z tych służb przygotowała pokazy oraz możliwość bliższego zapoznania się z ich codzienną pracą, co z pewnością będzie atrakcją dla osób w każdym wieku.
Dodatkowo, w godzinach 16:00-19:00 w Wozowni FRAM odbędą się występy artystyczne w ramach Drzwi Otwartych Wozowni.
Muzyczna część imprezy rozpocznie się o godzinie 16:00. Na scenie wystąpią:
O godzinie 18:00 odbędzie się ogłoszenie wyników IV Tarnobrzeskiej Bitwy o Złoty Wałek oraz licytacje. Do wylicytowania będą m.in. replika lampy naftowej Ignacego Łukasiewicza, tarnobrzeskie złote serduszko, przedmioty związane z WOŚP, a także vouchery, książki i inne unikalne przedmioty.
O godzinie 20:00 odbędzie się tradycyjne Światełko do Nieba – w formie widowiskowego pokazu laserowego z elementami pirotechniki i ognia.
Na uczestników wydarzenia czekać będą również:
Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!
Motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Podobnie jak w roku ubiegłym, w akcji weźmie udział 200 wolontariuszy. Będziemy obecni na terenie całego powiatu tarnobrzeskiego: w Gorzycach, Grębowie, Baranowie Sandomierskim i Tarnobrzegu. Najstarsza wolontariuszka ma 61 lat, a najmłodszy wolontariusz to roczne dziecko z rodzicami.
W ramach przygotowań do finału odbędą się:
Już teraz trwają aukcje online, na których można wylicytować wyjątkowe przedmioty i wesprzeć szczytny cel. Aukcje dostępne są pod adresem: allegro.pl/uzytkownik/WOSP-Tarnobrzeg.
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tarnobrzega i okolic do wspólnej zabawy i wsparcia szczytnego celu. Plac Bartosza Głowackiego stanie się tego dnia miejscem pełnym radości, muzyki i solidarności. Nie może Cię tam zabraknąć!
Podczas 33. Finału WOŚP w Tarnobrzegu na scenie wystąpią następujący artyści:
Studio Piosenki Kamili Wolskie to od wielu lat działalność artystyczna prowadzona z miłości do muzyki, piosenki i pracy z dziećmi i młodzieżą. Kamila Wolska kiedyś Piątkowska od najmłodszych lat na scenie, a aktualnie żona, mama, nauczyciel języka polskiego, neurologopeda i trener wokalny. Bierze czynny udział w różnych projektach muzycznych. Ostatnio zaprezentowała wraz z młodzieżą tarnobrzeskiego Hetmana autorski musical pt. "Czas być sobą". W wakacje wspóltworzy "Obozy artystyczne", czyli najlepszy obóz dla dzieci i młodzieży, które kochają śpiew, taniec i teatr
Rather Blues
Historia formacji Rather Blues sięga połowy lat 80. XX wieku, kiedy grupa młodych tarnobrzeskich muzyków zafascynowanych muzyką bluesową powołała do życia zespół. Początkowo nazwali się „Rather Kings”, by ostatecznie przyjąć nazwę „Rather Blues”. Koncertowali i uczestniczyli w różnych festiwalach i przeglądach na terenie całego kraju. Po tamtym okresie pozostał zapis koncertu z tarnobrzeskiego WDK w 1991 roku. W tym samym roku zespół zakończył działalność.
Reaktywowany po kilkudziesięciu latach zespół „Rather Blues” tworzą tarnobrzeżanie: - Grzegorz Leboda (gitara),
Poza własnymi, autorskimi utworami utrzymanymi w stylistyce blues-rocka, grupa sięga również po standardy muzyki blues-rockowej, kompozycje takich grup jak Cream, Krzak oraz Fleetwood Mac. Od powrotu do muzycznej aktywności koncertują w klubach i podczas występów plenerowych. Jesienią 2023 roku, w Tarnobrzeskim Domu Kultury wystąpili jako support zespołu „Dżem”.
Inula
Formacja „Inula” ukończyła nagrania do pierwszej autorskiej płyty pn. "Pieśń ziemi". Koncert promocyjny zaplanowano na niedzielę 22 września w Ostrowieckim Browarze Kultury. Płyta jest obecnie w fazie tłoczenia i będzie dostępna na krążkach CD oraz w limitowanej serii na czerwonych płytach winylowych.
Na płycie znajdzie się 10 piosenek, w pełni autorskich – zarówno teksty, jak i muzyka są dziełem Małgorzaty Wilczyńskiej-Mazur, z dwoma utworami współtworzonymi muzycznie przez Grzegorza Mazura. Dominują brzmienia etno-folkowe, a muzycy zagrali na dwudziestu instrumentach, w tym na rzadko spotykanych: charango (Boliwia), gong Tam-Tam (Chiny), bałałajka basowa (Rosja), udu (Nigeria), kalimba czy marimba. Dzięki uprzejmości Muzeum Hammonda działającego przy Domu Środowisk Twórczych – Pałacyku Zielińskiego w Kielcach, na płycie usłyszeć będzie można również oryginalne organy Hammonda z lat 50. XX wieku.
W nagraniach do płyty udział wzięli też zaproszeni goście: Przemysław Obirek z Rzeszowa na bębnach i perkusjach, Filip Arasimowicz z Gdańska na kontrabasie oraz Janusz Tytman z Warszawy na mandolinie.
DJ Wudu, Senior Mata, Wujek
DJ Wudu, Senior Mata i Wujek to artyści związani z Rapadub Soundsystem, kolektywem muzycznym specjalizującym się w muzyce elektronicznej i jamajskich rytmach. Są znani z energetycznych występów, podczas których łączą różnorodne gatunki muzyczne, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Występowali m.in. nad Jeziorem Tarnobrzeskim podczas imprezy „Electro Vibes Meets Ragga Party”, gdzie prezentowali mieszankę muzyki elektronicznej z jamajskim pulsowaniem.
Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas 33. Finału WOŚP w Tarnobrzegu!