Obrazy

Odnośniki

Kolarze finiszowali w Tarnobrzegu

Powrót

Tarnobrzeg znalazł się na trasie tegorocznego, 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Na placu Bartosza Głowackiego zorganizowano metę czwartego etapu wyścigu, liczącej 143 kilometry trasy Mielec – Tarnobrzeg.

Do wyczerpującego z powodu wysokiej temperatury etapu stanęło 107 kolarzy. O 25 zawodników mniej, niż do poprzedniego etapu. Pierwszy linę mety na placu Bartosza Głowackiego pokonał Tim Bierkens, Holender z zespołu Allinq Continental Cyclingteam. Drugie miejsce czwartego etapu wywalczył Adrian Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski, trzeci na linię mety wjechał Szymon Krawczyk z Voster ATS Team. Koszulkę lidera zachował Timo Kielich, Belg reprezentujący Alpecin-Fenix Development.

Puchary i miejskie zestawy upominkowe zwycięzcom 4. etapu wręczał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zwycięzcom gratulowali także: starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, przedstawiciel jednego ze sponsorów wyścigu, Zakładów Chemicznych „Siarkopol”, prezes spółki Wiktor Stasiak, a także przedstawiciele Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska „Solidarności”, przewodniczący Andrzej Kaczmarek oraz Adam Kuś.

Przed wyścigiem zawodowych kolarzy szosowych prezydent Tarnobrzega oklaskiwał, a później wręczał puchary młodym śmiałkom startującym w Mini Wyścigu Kolarskim "Solidarności".