Mieszkańcy osiedla Podłęże spotkali się z prezydentem Tarnobrzega i naczelnikami wydziałów Urzędu Miasta

Najistotniejsze, z punktu widzenia mieszkańców Podłęża, miejskie sprawy omawiano w niedzielę, 9 października podczas spotkania osiedlowego. Na pytania mieszkańców osiedla odpowiadał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, wiceprezydent miasta Mirosław Pluta, komendanta tarnobrzeskiej Straży Miejskiej Robert Kędziora, komendant miejski ochrony przeciwpożarowej w Tarnobrzegu Wojciech Zioło a także naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta, m.in. zastępca naczelnika wydziału techniczno-inwestycyjnego i drogownictwa Magdalena Walkiewicz, naczelnik wydziału geodezji i gospodarki gruntami Stanisław Czuchara, naczelnik wydziału gospodarki  komunalnej i środowiska Piotr Pawlik, naczelnik wydziału podatków Mateusz Bąk. W spotkaniu uczestniczył również rzecznik prezydenta Tarnobrzega Wojciech Lis oraz przewodniczący zarządu osiedla Podłęże Andrzej Sędyka.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek przybliżył uczestnikom spotkania najważniejsze zadania aktualnie realizowane, lub już zrealizowane w trakcie obecnej kadencji, w mieście. Część z nich realizowana była także na osiedlu Podłęże. O tym, na co jeszcze władze miasta powinny zwrócić uwagę, mówili sami mieszkańcy osiedla. Wśród poruszanych podczas spotkania tematów dominowały te z zakresu drogownictwa i bezpieczeństwa na osiedlu, ale nie tylko. Mowa była m.in. o przebiegającym przez osiedle rowie, który po obfitych opadach deszczu wylewa, a  woda podchodzi pod zabudowania. Zapewniono mieszkańców osiedla, że podlegająca miastu część rowu zostanie uporządkowana, a w sprawie pozostałej części, która jest pod zarządem Wód Polskich, miasto będzie interweniować. Zwrócono uwagę na problemy z kanalizacją na ul. Kwiatowej, dopytywano o procedury odrolnienia działek, o drogę przy ul. Wałowej, możliwość utwardzenia niektórych dróg osiedlowych, np. ulicy Lawendowej, dystrybucję węgla, czy możliwość wybudowania chodnika przy ul. Nadole. Mówiono także o konieczności wybudowania progów zwalniających na ulicy Nadole oraz na ulicy Słomki, a także zwiększenia częstotliwości policyjnych patroli na osiedlu. Poruszano też temat dzikich wysypisk śmieci, czy możliwości budowy nowej remizy OSP. To, jak zapewnił obecny na spotkaniu szef miejskich struktur OSP, możliwe będzie w przypadku pozyskania funduszy zewnętrznych, o które można będzie się starać w nowej perspektywie unijnej. Spotkanie osiedlowe zakończył jego gospodarz, przewodniczący Sędyka, zachęcając do głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego.