Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Wojciech Bonowicz będzie gościem III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza.

Powrót

Wojciech Bonowicz będzie gościem III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia. Wstęp wolny.

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na spotkanie ze znakomitym pisarzem, poetą, publicystą Wojciechem Bonowiczem, który 2 grudnia będzie kolejnym gościem trwającego właśnie III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Autor był nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Nike za swoje tomy wierszy. Ceniony jest także za wywiady - rzeki, m.in. z Janiną Ochojską, ks. Michałem Hellerem, Ojcem Leonem Knabitem OSB, ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, a także Wojciechem Waglewskim. Jest również autorem biografii ks. Józefa Tischnera. Swoje felietony publikuje w „Tygodniku Powszechnym” oraz miesięczniku „Znak”. Wieczór autorski w Tarnobrzeskim Domu Kultury będzie okazją do porozmawiania o poezji, literaturze, radości życia, uważności, a także o ostatniej książce autora pt. „Historie na każdą godzinę”. To zbiór mikroopowiadań, pełnych znaczeń opowieści o życiu i świecie.

2 grudnia także poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu literackiego, który odbył się w ramach festiwalu. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie wiersza lub eseju na temat zaczerpnięty z utworu Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wśród nagród nie zabraknie oczywiście książek Wojciecha Bonowicza.

Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wojciech Bonowicz (*1967) – poeta, publicysta, dziennikarz. W 2007 roku za tom „Pełne morze” (2006) otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii poezji, a tomy „Echa” (2013) i „Druga ręka” (2017) były nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Nike. W ostatnich latach opublikował m.in. zbiór esejów „Dziennik końca świata” (2019), książkę „Tischner. Biografia” (2020) oraz „Wiersze wybrane” (2020). W bieżącym roku ukazał się nowy tom jego wierszy "Wielkie rzeczy" oraz zbiór mikroopowiadań "Historie na każda godzinę" z ilustracjami Sylwii Krachulec. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”. Mieszka w Krakowie.