Wojciech Bonowicz będzie gościem III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia. Wstęp wolny.
Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na spotkanie ze znakomitym pisarzem, poetą, publicystą Wojciechem Bonowiczem, który 2 grudnia będzie kolejnym gościem trwającego właśnie III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Autor był nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Nike za swoje tomy wierszy. Ceniony jest także za wywiady - rzeki, m.in. z Janiną Ochojską, ks. Michałem Hellerem, Ojcem Leonem Knabitem OSB, ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, a także Wojciechem Waglewskim. Jest również autorem biografii ks. Józefa Tischnera. Swoje felietony publikuje w „Tygodniku Powszechnym” oraz miesięczniku „Znak”. Wieczór autorski w Tarnobrzeskim Domu Kultury będzie okazją do porozmawiania o poezji, literaturze, radości życia, uważności, a także o ostatniej książce autora pt. „Historie na każdą godzinę”. To zbiór mikroopowiadań, pełnych znaczeń opowieści o życiu i świecie.
2 grudnia także poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu literackiego, który odbył się w ramach festiwalu. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie wiersza lub eseju na temat zaczerpnięty z utworu Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wśród nagród nie zabraknie oczywiście książek Wojciecha Bonowicza.
Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wojciech Bonowicz (*1967) – poeta, publicysta, dziennikarz. W 2007 roku za tom „Pełne morze” (2006) otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii poezji, a tomy „Echa” (2013) i „Druga ręka” (2017) były nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Nike. W ostatnich latach opublikował m.in. zbiór esejów „Dziennik końca świata” (2019), książkę „Tischner. Biografia” (2020) oraz „Wiersze wybrane” (2020). W bieżącym roku ukazał się nowy tom jego wierszy "Wielkie rzeczy" oraz zbiór mikroopowiadań "Historie na każda godzinę" z ilustracjami Sylwii Krachulec. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”. Mieszka w Krakowie.