Mokrzyszów i Siarkowiec. Prezydent miasta spotkał się z mieszkańcami kolejnych osiedli.

W niedzielę 26 marca odbyły się kolejne spotkanie osiedlowe. Tym razem okazję do porozmawiania z prezydentem Tarnobrzega i naczelnikami wydziałów urzędu miasta mieli mieszkańcy osiedli Mokrzyszów i Siarkowiec. Prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi towarzyszyli, w zależności od podejmowanych na spotkaniach tematów, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Jolanta Hyla, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Anna Feręs-Niezgoda, rzecznik prezydenta, kierownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Mediami Wojciech Lis, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, przedstawiciel Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Spotkania rozpoczęli przewodniczący zarządów osiedli, Andrzej Biernat w Mokrzyszowie, Łukasz Nowak na osiedlu Siarkowiec, od przedstawienia sprawozdań z prac zarządu osiedli w roku minionym.  Dla mieszkańców osiedli spotkania są okazją do poruszenia w obecności władz miasta i przedstawicieli magistratu najważniejszych osiedlowych spraw, a także do zapoznania się z planami inwestycyjnymi dotyczącymi  konkretnego osiedla. Zawsze też podsumowywane są inwestycje już zrealizowane, bądź będące w trakcie realizacji wraz z przedstawieniem kosztów.

Najważniejsze zadania inwestycyjne zrealizowane w minionym roku na osiedlu Mokrzyszów to między innymi wykonanie oświetlenia ul. Leśnej (34 501,50 zł brutto) oraz oświetlenia ul. Jagielskiego (53 827,75 zł brutto) w ramach projektu pn. „Widno i bezpiecznie - doświetlamy nasze miasto”, remont pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej Nr 7 (123 494,63 zł brutto). Z puli budżetu osiedlowego oraz budżetu obywatelskiego wybudowano plac zabaw (82 144,65 zł brutto). Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego zadania inwestycyjnego kosztowało dodatkowo 4 890 zł brutto. Nie bieżące utrzymanie dróg w Mokrzyszów w roku minionym wydatkowano łącznie blisko 52 tysiące złotych. W planach inwestycyjnych miasta na bieżący rok uwzględniono trwający właśnie remont dachu w budynku Szkoły Podstawowej Nr 7 ( koszt: 258 180,63 zł brutto), a także budowę drogi gminnej ul. Chrobaka w ramach Polskiego Ładu II (koszt realizacji: 7 802 395,63 zł brutto). Do dyspozycji zarządu jest też tzw. budżet osiedlowy w wysokości 50 tysięcy zł, a w ramach budżetu obywatelskiego wykonany zostanie zaproponowany przez mieszkańców maszt dzwonowy (koszt: 20 000,00 zł brutto).

Inwestycyjne zadania zrealizowane w roku minionym omówiono także na osiedlu Siarkowiec. Tam  wykonano m.in. remont posadzki w pomieszczeniu jednej z pracowni Centrum Kształcenia Zawodowego (110 165,75 zł brutto). Z puli budżetu osiedlowego i obywatelskiego zrealizowano trzy zadania dotyczące placu zabaw przy ul. Kopernika 2, 4 i 6, a mianowicie doposażono plac zabaw, wykonano bezpieczną nawierzchnię z piasku pod urządzenia zabawowe oraz ogrodzono ten teren (łącznie 79 691,54 zł brutto). Wymieniono także słup i oprawę lampy przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Kopernika, Wyspiańskiego (8 856,00 zł brutto). Wykonano także dokumentację projektowo-kosztorysową do realizacji zadania inwestycyjnego „Przebudowy i remonty budynków oświatowych w Tarnobrzegu”, w ramach którego zaplanowano naprawę dachu w segmencie dydaktycznym i sportowym oraz remont pomieszczeń w Zespole Szkół nr 1, remont schodów zewnętrznych sali gimnastycznej, remont schodów wejścia głównego, czyszczenie i malowanie elewacji budynku w Zespole Szkół nr 3, zabudowę wejścia do windy (tzw. wiatrołap) w Zespole Szkół Specjalnych, remonty w Centrum Kształcenia Zawodowego w budynkach przy ul. Kopernika 5 i Św. Barbary 1C (52 521,00 zł brutto). Bieżące utrzymanie dróg w roku minionym kosztowało - ul. Św. Barbary 300,46 zł netto, ul. Słoneczna 118,00 zł netto, ul. Kopernika 245,42 zł netto.  W tegorocznych planach inwestycyjnych na osiedlu Siarkowiec ujęto m.in. remont budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Św. Barbary 1C w zakresie: remont pokrycia dachowego wraz z dociepleniem stropodachu, częściowy remont elewacji, obróbki blacharskie i roboty wykończeniowe, instalacja odgromowa (koszt: 443 589,84 zł brutto, zadanie już ostało wykonane). W planach także wykonanie oświetlenia ul. Św. Barbary - II etap oraz oświetlenia ul. Gruntowej w ramach projektu pn. „Widno i bezpiecznie - doświetlamy nasze miasto”. W tym roku przebudowy doczeka się ul. M. Konopnickiej. Z tzw. budżetu osiedlowego realizowane będzie zadanie „Pieszy bezpieczny na drodze - ul. Kopernika w Tarnobrzegu” (koszt: 31 808,00 zł  - środki za 2022), do wydatkowania zarząd osiedla ma także 50 tysięcy złotych z puli tegorocznej. W ramach budżetu obywatelskiego wykonany zostanie monitoring i oświetlenie strefy rekreacyjnej placu zabaw i siłowni przy ul. Kopernika (koszt: 20 000,00 zł brutto).