Kolejne spotkania osiedlowe. Prezydent rozmawiał z mieszkańcami osiedli - Zakrzów i Dzików

Tym razem mieszkańcy Zakrzowa i Dzikowa mieli okazję, by o najważniejszych dla osiedli sprawach rozmawiać z prezydentem miasta i jego służbami. Spotkania odbyły się w ostatnich dniach marca, 30 i 31 marca. Prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi towarzyszyli, w zależności od podejmowanych na spotkaniach tematów, zastępca prezydenta miasta Mirosław Pluta, rzecznik prezydenta, kierownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Mediami Wojciech Lis, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Barbara Trzeciak, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Jolanta Hyla, zastępca naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Magdalena Walkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, a jednocześnie przewodniczący zarządu osiedla Zakrzów Bogusław Potański, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega, zarazem przewodnicząca zarządu osiedla Dzików Bożena Kapuściak, przedstawiciel Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Tradycyjnie, spotkania rozpoczęli przewodniczący osiedli od przedstawienia sprawozdań z prac zarządu osiedli w roku minionym. Podczas każdego spotkania jest czas na wystąpienie prezydenta miasta, pytania mieszkańców, a także dyskusję. Omawiane są wszystkie zrealizowane na konkretnym osiedlu inwestycje, mowa jest także o planach inwestycyjnych.

W minionym roku w Zakrzowie w ramach projektu pn. „Widno i bezpiecznie - doświetlamy nasze miasto” wykonano oświetlenie ul. Polnej (165 159,34 zł brutto) oraz ul. bocznej Warszawskiej (35 020,74 zł brutto). Z puli budżetu osiedlowego i obywatelskiego dostarczono żwir na budowę boiska do piłki nożnej na Dębowej Polanie (11 500,00 zł brutto), na Dębowej Polanie położono także nawierzchnię z kostki betonowej pod urządzenia siłowni zewnętrznej oraz zamontowano trzy takie urządzenia (44 992,18 zł brutto). W tegorocznych planach inwestycyjnych miasta znalazła się budowa drogi ul. Szczęśliwej w Zakrzowie. W bieżącym roku zarząd osiedla na najpilniejsze osiedlowe inwestycje ma do wykorzystania 63 tysiące złotych z puli tzw. budżetu osiedlowego. Już wiadomo, że 5 718,30 zł z tej kwoty przeznaczone zostanie na dodatkowe urządzenie siłowni, której drugi etap wykonywany będzie w ramach budżetu obywatelskiego: Siłownia na Dębowej Polanie - II etap (16 680,00 zł brutto)

Z kolei na osiedlu Dzików w roku minionym dzięki połączeniu trzech różnych źródeł finansowania:  budżetu obywatelskiego, budżetu osiedlowego plus bieżące utrzymanie, udało się zrealizować remont Alei Lipowej (82 011,23 zł brutto). Wykonano projekt budowlany adaptacji poddasza na cele wystawiennicze w budynku Muzeum- Zamek Tarnowskich 23 370,00 zł brutto) oraz kompleksową dokumentację projektowo-kosztorysową dla zadania pn. „Instalacja centralnego ogrzewania i klimatyzacji w budynku Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego” (22 140,00 zł brutto). Na roboty drogowe w ramach tzw. bieżącego utrzymania, w roku 2022 na Dzikowie wydatkowano: ul.  Wiejska 150,23 zł netto, ul. Tarnowskiego 600,92 zł netto. W tegorocznych planach inwestycyjnych miasta znalazły się modernizacje trzech dróg biegnących przez osiedle Dzików: ul. Tarnowskiego ul. Marczaka i ul. Konfederacji Dzikowskiej wraz z budową łącznika do drogi wojewódzkiej 723 - ul. Sikorskiego. Łączna wartość  robót to 9 114 928,29 zł brutto. Termin wykonania do lipca 2024 r. W ramach budżetu obywatelskiego realizowany będzie drugi etap remontu Alei Lipowej (20 000,00 zł brutto). Dodatkowo zarząd osiedla ma do wykorzystania na najpilniejsze inwestycje 50 tysięcy złotych z puli tzw. budżetu osiedlowego.