Przy wspólnym stole podczas Miejskiego Śniadania Wielkanocnego

Wiele osób, przede wszystkim samotnych, czy znajdujących się w trudnej sytuacji, odpowiedziało na zaproszenie prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka i przybyło w czwartek, 6 kwietnia do hali MOSiR, by wspólnie usiąść do wielkanocnego stołu.

Miejskie Śniadania Wielkanocne w Tarnobrzegu to już tradycja. Organizatorzy, prezydent miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, do udziału w tych wyjątkowych przedświątecznych spotkaniach każdego roku zapraszają wszystkich tarnobrzeżan, ale te organizowane są przede wszystkim z myślą o osobach samotnych, czy będących w wyjątkowo trudniej sytuacji. – Są wśród nas osoby, które chociaż mają znajomych, sąsiadów, to jednak nie mają z kim dzielić świątecznej radości, czy osoby, które znajdują się w jakiejś trudnej, niekoniecznie materialnie, sytuacji. Osoby, którym bliskość drugiego człowieka w tym okołoświątecznym czasie jest szczególnie potrzebna. Z myślą o tych wszystkich ludziach każdego roku podejmujemy się organizacji takich spotkań – mówi prezydent miasta Dariusz Bożek.

Jak co roku do Miejskiego Śniadania Wielkanocnego wraz z mieszkańcami Tarnobrzega przy wspólnym stole zasiedli nie tylko przedstawiciele władz miasta, ale także biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, radni miejscy, kapłani tarnobrzeskich parafii. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych przysmaków. Był żurek z jajkiem i kiełbasą, jajka na twardo, pieczone białe kiełbaski, ćwikła z chrzanem, sałatka, pasztety, wielkanocne baby.

Nim jednak zaproszono wszystkich do stołu świąteczne życzenia mieszkańcom miasta złożył prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który również poświęcił pokarmy.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Współorganizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Urząd Miasta Tarnobrzega. O świąteczny wystrój stołów podczas Miejskiego Śniadania Wielkanocnego zadbali w tym roku pracownicy Domu Dziennego Pobytu i Dziennego Domu Senior+ w MOPR. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji POLKAR zapewniło specjalne, bezpłatne kursy autobusów, którymi wszyscy chętni mogli na śniadanie dojechać, jak i z niego wrócić.