Ptasie domki na Dzień Ziemi

Ptasie domki na Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki zaprasza 23 kwietnia (niedziela) 2023 r. po odbiór budek lęgowych dla ptaków. Budki będą rozdawane w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 przy ul. Sandomierskiej 27 w Tarnobrzegu od godziny 12:00 do wyczerpania zapasów.

Dostępne będzie ponad 100 szt. budek w trzech modelach tzw. A, B i P przeznaczone dla różnych gatunków ptaków. A - wszystkie sikory, wróbel, mazurek, kowalik, muchołówka, dzięciołek. B - szpak, kowalik, krętogłów, mazurek, dzięcioł średni i duży, bogatka, wróbel. P - kopciuszek, pliszka siwa, rudzik, kos.

Do każdej budki dołączona będzie ulotka z informacją o zasadach wieszania budek i gatunkach zasiedlające poszczególne modele.

Budki będą rozdawane bezpłatnie, za potwierdzeniem odbioru, własnoręcznym podpisem na liście.

Na jedną osobę przypada jedna sztuka budki, niezależnie od modelu.

W ramach zadania część budek zostanie przekazana RCPON2000 na realizację zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą, kolejna część zostanie rozwieszona przez członków Wolne Rzeki na terenach zielonych (Park Dzikowski, ZPK Zwierzyniec i Jasień, inne) a pozostała część ponad 100 sztuk będzie rozdana w zaplanowanej akcji.

Akcja "Ptasie domki" jest realizowana przez PTP WOLNE RZEKI po raz drugi, we współpracy z RCPON 2000. Zadanie finansowane jest przez MIASTO TARNOBRZEG w ramach realizacji zadania publicznego.

Źródło: PTP WOLNE RZEKI