Serbinów. Mieszkańcy największego tarnobrzeskiego osiedla spotkali się z prezydentem miasta

W spotkaniu, które odbyło się 20 kwietnia, prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi towarzyszyli: naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Barbara Trzeciak, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Jolanta Hyla, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora, rzecznik prezydenta, kierownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Mediami Wojciech Lis. Zaproszenie przyjął także prezes Spółdzielni „Siarkowiec” w Tarnobrzegu Augustyn Turek oraz przedstawiciel Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej TSM. Wśród mieszkańców nie zabrakło radnych mieszkających na tym osiedlu, Dominiki Klizy, Kamila Kalinki oraz Leszka Ogorzałka, który jest także wiceprzewodniczącym zarządu osiedla. Gospodarzem spotkania był przewodniczący zarządu osiedla Serbinów Sylwester Szczepocki.

Każde spotkanie osiedlowe to dla mieszkańców znakomita okazja, by z prezydentem oraz naczelnikami wydziałów urzędu miasta porozmawiać o najważniejszych osiedlowych, sprawach. Jak zawsze omawiane są inwestycje, zarówno zrealizowane w ostatnim czasie na danym osiedlu, jak i zaplanowane do realizacji. W minionym roku na osiedlu Serbinów zrealizowano między innymi przebudowę budynku Przedszkola nr 7 przy ul. Zwierzynieckiej 4 w celu dostosowania go do wymagań p.poż. Zakres robót obejmował  prace remontowo - budowlane, instalację przeciwpożarową hydrantową, instalacje elektryczne. Koszt zadania wyniósł 657 857,21 zł brutto. Z puli budżetu osiedlowego dobudowano oświetlenie garaży przy ul. Zwierzynieckiej (koszt: 23 360 zł brutto) oraz wyposażono w kraty zabezpieczające okna i drzwi cztery sale w Szkole Podstawowej nr 10 (koszt: 10 000 zł brutto). W minionym roku opracowano też dokumentację projektowo-kosztorysową dla ul. Podleśnej (koszt: 71 340,00 zł brutto, w tym 50 218,88 zł brutto z budżetu osiedla). Demontaż dwóch słupów oświetleniowych przy Euroboisku na ul. M. Dąbrowskiej kosztował 1 230  zł brutto. W ramach tzw. budżetu osiedlowego na Euroboisku wykonano wiaty stadionowe dla zawodników (koszt zadania: 19 434 zł brutto). Wspólne ze spółdzielniami mieszkaniowymi zrealizowano w 2022 r. na osiedlu Serbinów remont chodników przy ulicy Marii Dąbrowskiej 27 oraz 29 (koszt zadania: 157 434,66 zł brutto) oraz remont chodników przy ulicy Bolesława Prusa 4 (koszt zadania: 157 392,48 zł brutto). Z oklei z zadań inwestycyjnych na bieżący rok na osiedlu Serbinów zaplanowano przebudowę dróg: M. Curie-Skłodowskiej, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzynieckiej, Dąbrowskiej. Wartość tych robót to: 20 768 681,63 zł brutto. W ramach budżetu obywatelskiego na Serbinowie realizowany będzie tzw. duży projekt obejmujący modernizację istniejących chodników, parkingów i remont drogi na długości ok. 130 m wraz z odwodnieniem (ul. Dąbrowskiej - boczna). Koszt całości zadania oszacowano na 1 726 000 zł brutto. Także w ramach budżetu obywatelskiego realizowany będzie tzw. projekt mały: monitoring terenu i strefy rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 10 (koszt: 20 000 zł brutto). W budżecie miasta zabezpieczono też 1 300 000zł brutto na modernizację miejsc parkingowych przy ulicy H. Sienkiewicza (obok Przychodni Nr 3).