Młodzi twórcy filmu „4,75 - podróż przez szkołę”, uczniowie SP nr 10 w Tarnobrzegu spotkali się z prezydentem miasta.

Aktorzy, kierownicy planu, operatorzy, dźwiękowcy, reżyserzy, a przed wszystkim uczniowie. Z prezydentem Tarnobrzega spotkali się młodzi twórcy filmu „4,75 - podróż przez szkołę”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu.

Uczniom towarzyszył dyrektor szkoły, Paweł Paradowski, który wspiera uczniów w odkrywaniu i realizowaniu talentów oraz nauczyciel, Adam Rębisz, pod którego okiem młodzi zdolni realizowali film. – Nie tyle zdolni, co bardzo zdolni! To młodzi ludzie pełni pasji, o wielu talentach, którzy chcą te talenty rozwijać i mają to szczęście, że szkoła, do której uczęszczają, a także nauczyciele im to umożliwiają – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Prezydent zaprosił młodzież do magistratu, by pogratulować filmu, porozmawiać o kulisach szkolnej produkcji, podziękować i pogratulować także nauczycielom, którzy nie ograniczają się jedynie do realizacji podstawy programowej. – Mamy w Tarnobrzegu naprawdę wspaniałą, zdolną młodzież, ale mamy też bardzo dobre szkoły, znakomitych nauczycieli. W naszych szkołach młodzi ludzie uczą się języka polskiego, matematyki, wszystkich innych przedmiotów, ale mają także możliwości, co równie ważne, mają w szkołach także narzędzia, by odkrywać talenty, by je rozwijać – mówi prezydent.

Film z życia SP10 „4,75 - podróż przez szkołę” mógł powstać dzięki sprzętowi zakupionemu z programu Laboratoria Przyszłości, który doposażył szkolne studio fotograficzno - filmowe.

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.

Premiera filmu miała miejsce na dużym ekranie, w Kinie Wisła w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

W spotkaniu w Urzędzie Miasta uczestniczyli także: dyrektor Zespołu Szkół numer 2 w Tarnobrzegu Marek Szczytyński i kierownik szkolenia zawodowego w Zespole Szkół imienia księdza Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, popularnym „Górniku”, Piotr Tałaj. Mediom przekazano informację o wsparciu finansowym, jakie te dwie tarnobrzeskie szkoły średnie otrzymały od Fundacji Sandomierskiej. Ponad pół miliona złotych otrzymał ZS im. ks. Staszicia, a 224 tysiące złotych ZS nr 2.  Więcej informacji na stronie miasta .