Spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami osiedla Przywiśle

Tym razem mieszkańcy osiedla Przywiśle mieli okazję spotkać się z prezydentem miasta i naczelnikami kilku wydziałów Urzędu Miasta Tarnobrzega. W spotkaniu osiedlowym zorganizowanym 17 maja w MOSiR prezydentowi Dariuszowi Bożkowi towarzyszyli:  naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega Barbara Trzeciak, naczelnik wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych Joanna Kozub, zastępca naczelnika Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Magdalena Walkiewicz, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Jolanta Hyla, rzecznik prezydenta, kierownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Mediami Wojciech Lis oraz komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora. Przewodniczący zarządu osiedla Jerzy Piś przedstawił sprawozdanie z prac zarządu. Tradycyjnie,  każde zebranie jest też okazją do przypomnienia zrealizowanych na danym osiedlu w ostatnim czasie inwestycji, jak omówienia inwestycji zaplanowanych do realizacji. Żywą dyskusję wywołały plany inwestycji drogowych i związana z nimi konieczna wycinka drzew. Jak zapewnił prezydent, plan inwestycji zostanie tak zmodyfikowany, m.in. miasto zrezygnuje z budowy ścieżek pieszo-rowerowych, by oszczędzić jak najwięcej zieleni. Konieczne przy realizacji inwestycji wycinki mają być konsultowane z mieszkańcami.

Zadania inwestycyjne realizowane w roku 2022 na osiedlu Przywisle

Roboty budowlane:

1/ Budowa stadionu - Etap III (zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń pod trybuną stadionu) - 349 982,53 zł brutto (zadanie dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych).

2/ Wykonanie oświetlenia dla ulic, parkingów, alejek i chodników w Tarnobrzegu w ramach projektu pn. „Widno i bezpiecznie - doświetlamy nasze miasto”: Zadanie nr 2: Osiedle Przywiśle Przebudowa oświetlenia parkowego od lasku „Bulońskiego” do altany „Natura 2000” - 396 554, 68 zł brutto.

3/ Remont drogi wojewódzkiej nr 758 - ul. Wiślnej w Tarnobrzegu.- 3 002 799,92  zł brutto.

Dokumentacje projektowe:

1/ Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie terenów zielonych na Osiedlu Przywiśle  w Tarnobrzegu - 104 500,80 zł brutto.

2/ Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim i przygotowaniem do realizacji zadania inwestycyjnego pn:. Przebudowy i remonty budynków oświatowych w Tarnobrzegu: Zadanie nr 1: Przedszkole nr 6 ul. 1 Maja 14, Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Kochanowskiego

3/ Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa ciągu dróg na oś. Przywiśle w Tarnobrzegu.

a) Rozbudowa ulic: Aleja Niepodległości, Plac Tysiąclecia, Armii Krajowej, Aleja Skalna Góra, b)  Rozbudowa ulic: Kosmonautów, Plac Narutowicza, Wianek, c)  Rozbudowa ulicy Ludwika Waryńskiego - Koszt: 323 994,30 zł brutto

Bieżące utrzymanie:

- ul. Niepodległości 224,18 zł brutto

- al. Skalna Góra 249,26 zł brutto

Plan na 2023 r. osiedle Przywiśle - zadania inwestycyjne

Roboty budowlane:

1/ Wymiana instalacji elektrycznej w Przedszkolu Nr 6 w Tarnobrzegu (kosztorys inwestorski: 160 790,21 zł brutto).

2/ Budowa miejsc sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Tarnobrzega - „Tarnobrzeskie Wembley” - Etap I - Plan: 1 450 000,00 zł.

3/ Modernizacja oświetlenia w hali widowiskowo-sportowej - 400 000,00 zł brutto.

4/ Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie miasta Tarnobrzega, zadanie nr 2:  Przebudowa dróg - ul. Waryńskiego, Wyspiańskiego, 12-go Października;

a)            Rozbudowa drogi gminnej ulicy Ludwika Waryńskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Tarnobrzegu. Unieważniono przetarg, żaden wykonawca nie złożył oferty na realizację robót budowlanych.

Budżet osiedlowy:

Budżet obywatelski: