Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej

W dniu 25 maja 2023 r. w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyła się kolejna edycja Tarnobrzeskiego konkursu z wiedzy prawnej, zorganizowanego przez Fundację Pasieka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Dariusza Bożka.

W zmaganiach konkursowych udział wzięły reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Tarnobrzega: Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

Uczniów powitał oraz przekazał życzenia powodzenia w konkursie Pan Mirosław Pluta - Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Pan Prezydent wyraził nadzieję, że uczestnictwo w konkursie z wiedzy prawnej stanowi dopiero początek chęci obrania w przyszłości drogi w karierze prawniczej lub urzędniczej. Słowa podziękowania skierował również do Fundacji Pasieka, która już drugi raz podejmuje się prowadzenia edukacji prawnej na terenie Miasta Tarnobrzega.

Po zakończeniu sprawdzania prac konkursowych odbyło się uroczyste odczytanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród.

Laureatami konkursu zostali:

I. Dominik Tomczyk - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu,

II. Aleksandra Marek - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu,

III. Piotr Paterek - Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu,

Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Urzędu Miasta Tarnobrzega pamiątkowe gadżety, a zwycięzca– nagrodę ufundowaną przez Fundację „Pasieka”.

Podsumowując zmagania konkursowe Prezes Zarządu Fundacji adwokat Karol Grześkiewicz podkreślił, że uczniowie z Miasta Tarnobrzega już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych. Pan Mecenas podziękował uczniom za trud włożony w przygotowania oraz wyraził przekonanie, że w niedalekiej przyszłości spotka się z uczestnikami na wokandzie oraz urzędach.

Info: Fundacja Pasieka