Narodowe Święto Niepodległości w Tarnobrzegu

Narodowe Święto Niepodległości w Tarnobrzegu

W imieniu prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania w dniu 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Święta w intencji Ojczyzny odprawioną o godzinie 9.00 w kościele u Ojców Dominikanów. Bezpośrednio po Mszy przejdziemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, przy rondzie Juliusza Tarnowskiego, gdzie około godz. 10.15 odbędą się uroczystości patriotyczne.

Miejskie jednostki kultury oraz organizacje działające w Tarnobrzegu zadbały także o ciekawe propozycje świętowania tego dnia w nieco luźniejszej formule.

• Dokładnie o godzinie 11.18 spod Zamku Tarnowskich wystartuje tradycyjny bieg historyczny „Dzieci dla Niepodległej” (organizatorzy: Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu, Stowarzyszenie Aktywne Podkarpacie);

• Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski SIARKOPL w Tarnobrzegu zaprasza na rajd z przewodnikiem po Tarnobrzegu. Do odkrywania ciekawych miejsc naszego miasta zapraszamy szczególnie uczniów szkół podstawowych i średnich, ale też osoby dorosłe. Start spod pomnika B. Głowackiego o godzinie 14.00;

• Muzeum Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza do tradycyjnego wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, początek o godz. 17.00;

• Propozycja Tarnobrzeskiego Domu Kultury to Święto Niepodległości na rockowo. Koncert „…ten kawałek podłogi” (godz. 18.00) będzie opowieścią o patriotyzmie, o Polsce i  walce o wolność słowami i muzyką rockowych piosenek z lat 80. i 90 takich grup jak Kult, Dżem, Perfect, Republika, Maanam, Tilt, Turbo, Lombard, Mr Zoob, Prońko, Sztywny Pal Azji. Usłyszymy najsłynniejsze, najbardziej poruszające, najlepsze polskie piosenki w nowych, opracowanych specjalnie na ten koncert aranżacjach, a wykonają je młodzi artyści z Tarnobrzega i regionu. Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w TDK.