Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Od pięćdziesięciu lat idą razem przez życie. Małżeńskie jubileusze w Tarnobrzegu

Powrót

Przed 50. laty przyrzekali uczynić wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. I w tym przyrzeczeniu wytrwali pięćdziesiąt i więcej lat.  15 listopada jedenaście par z Tarnobrzega odebrało odznaczenia państwowe za długoletnie pożycie małżeńskie. Wzruszająca uroczystość miała miejsce w Zamku Tarnowskich. Medale nadane przez prezydenta RP wręczał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Ceremonię prowadziła naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnobrzegu Agnieszka Kopeć

- Nie samymi kwiatami życie jest usłane. Różnie w tym życiu czasami bywa. Jednak patrząc na państwa, widać, że się nadal kochacie, nadal wspieracie. Bo razem łatwiej przejść przez trudności, razem też piękniej dzielić radości. Dajecie piękny przykład młodemu pokoleniu – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek do par, które od pięćdziesięciu lat idą razem przez życie.

W tej wyjątkowej chwili jubilatom towarzyszyli najbliżsi. Były gratulacje, symboliczny toast, gromkie „sto lat” oraz pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość uświetnił występ wokalistek z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, którym akompaniowała Anna Pintal.

Wprawdzie osobiście, podczas uroczystości, medale odebrało jedenaście par, Złote Gody świętowało aż piętnaście pra z Tarnobrzega. Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali małżonkowie:

Krystyna i Leon Ciszewscy, Kazimiera i Stanisław Pawlikowie, Anna i Marian Tarabaszowie, Stanisława i Bronisław Dumowie, Barbara i Marek Indykowie, Maria i Ryszard Madejowie, Henryka i Zdzisław Wieczorkowie, Urszula i Krzysztof Czarneccy, Teresa i Jan Olechowscy, Marianna i Władysław Skrzypkowie, Maria i Józef Stysiowie, Halina i Zbigniew Młodawscy, Zofia i Henryk Przewłoccy, Jadwiga i Józef Rutynowie, Krystyna i Grzegorz Wołowikowie.