Prezydent i starosta odwiedzili Dzienny Oddział Psychiatryczny

Prezydent i starosta odwiedzili Dzienny Oddział Psychiatryczny

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, wspólnie ze starostą tarnobrzeskim Jerzym Sudołem i dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie Wiesławą Barzycką odwiedził w minioną środę, 20 stycznia Dzienny Oddział Psychiatryczny w Tarnobrzegu funkcjonujący w ramach nowodębskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Dzienny Oddział  Psychiatryczny  powstał we wrześniu ubiegłego roku  w budynku kupionym przez starostwo powiatowe po dawnej wymiennikowni ciepła. Budynek został poddany gruntownemu remontowi i przystosowany do potrzeb oddziału.

Starostwo dokupiło też za preferencyjną cenę działkę obok budynku  od urzędu miasta, na której  powstał ogródek dla pacjentów.  Całe  przedsięwzięcie warte niemal półtora miliona złotych  okazało się bardzo potrzebne.

- W czasach pandemii coraz więcej osób wymaga pomocy tego rodzaju placówek - podkreśla Marek Gronkowski, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie. Dlatego też nowodębskie CZP, działające przy Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie,  swoim zasięgiem obejmuje już dwa powiaty tarnobrzeski, kolbuszowski oraz miasto Tarnobrzeg, czyli łącznie około 150 tysięcy mieszkańców.

Aktualnie z pomocy dziennego oddziału w Tarnobrzegu korzysta dziewięciu pacjentów, którzy podczas kilkunastotygodniowej terapii wracają do zdrowia pod opieką lekarza specjalisty, psychologa i psychoterapeutów. W kolejce do leczenia czekają już kolejni pacjenci.