Odnośniki

Mistrzostwa w Karate Kyokushin

Powrót

Mistrzostwa w Karate Kyokushin.

W niedzielę 10 marca w Radymnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin. Na zawodach startowało 275 zawodników z 28 klubów. Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowało łącznie 7 osób. Wszyscy zawodnicy stanęli na podium.

Rewelacyjnie zaprezentowała się Natalia Nawrot, która musiała zwyciężyć 5 walk, żeby wygrać swoją konkurencję. Bardzo dobry występ zanotowała również najmłodsza zawodniczka Abigail Rozmus, która zwyciężyła w kategorii kata oraz zajęła 3 miejsce w kategorii kumite. Pierwsze miejsce udało się wywalczyć zawodniczce Zuzannie Jajko, poprzez wygranie dwóch walk.

Abigail Rozmus – kategoria kadet – 40 kg

Funkcję sędziego podczas zawodów pełniła sensei Ewelina Motyka. Opiekę nad zawodnikami sprawowali sensei Dawid Kiper i sensei Mirosław Korczak.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki pomocy finansowej Prezydenta Miasta Tarnobrzeg i Urzędu Miasta.

Źródło: Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate