Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Projekt #wGrupieRaźniej

Powrót

Trzy uczennice uczęszczające do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika Emilia Nawrot, Justyna Zawadzka (klasa 3d) i Wiktoria Abramczyk  (szkoła w chmurze) realizują projekt #wGrupieRaźniej w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii pod patronatem prezydenta miasta Tarnobrzega.

W ramach projektu prowadzimy Klub Świetlików dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat  na Hali Sportowej MOSiR w Tarnobrzegu w każdy wtorek i piątek w godzinach od 15.30 do 18.30. Aktualne działania w klubie można zobaczyć na grupie na Facebooku pod nazwą W Grupie Raźniej (link poniżej) lub skontaktować się z nami pod numerem telefonu 511 588 309

https://www.facebook.com/settings?tab=profile&section=username

Chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki do kreatywnego spędzania czasu pozyskaliśmy od mieszkańców Tarnobrzega gry, planszówki, puzzle, książki, artykuły papiernicze, zabawki itp. Na zajęciach skupiamy się na komunikacji z dziećmi i rozmowie o ich zainteresowaniach co lubią, jak spędzają swój wolny czas, jak się dzisiaj czują, co chcą robić lub czego spodziewają się na zajęciach. Wszystko po to by jak najbardziej ich poznać i zrozumieć oraz przekonać ich że to bezpieczna i swobodna przestrzeń w której nikt nie ocenia i wszyscy są tu dla wszystkich, starając się przy tym by poczuli się swobodnie w grupie, jak i z nami. Jako starsze koleżanki chętnie udzielamy im pomocy i rad w nauce oraz pracach domowych tym samym staramy się odpowiadać na interesujące ich pytania angażując cała grupę w szukanie odpowiedzi. Wykorzystując projektor, który znajduje się w naszej sali puszczamy materiały rozwojowe takie jak: filmiki edukacyjne, przyrodnicze, fizyczne ciekawe doświadczenia i też trochę rozrywki w postaci muzyki by pobudzić dzieci. Odkrywamy wspólnie gry planszowe promując zdrową rywalizację, ćwiczymy uwagę podczas puzzli, czytania książek lub rozwiązywania łamigłówek i zagadek oraz rozwijamy ich umiejętności manualne i wyobraźnię tworząc rozmaite prace plastyczne lub robótki. My same dużo się uczymy od dzieci i o samych dzieciach, emanują one dziecięcą energią i radością, są ciekawe świata i widzą go w różny sposób, każdy z osobna, to jeszcze bardziej motywuje nas do działania i rozwijania nas samych i nasz projekt. Na każdym spotkaniu czuwa nad nami psycholog by zajęcia były rzetelne i profesjonalne, by i rodzice i dzieci czuli się bezpiecznie. Mamy nadzieję że dzięki naszej inicjatywie pomożemy dzieciom a raczej jeszcze bardziej rozwiniemy umiejętności  dzieci jak i swoje. Liczymy, że nasza inicjatywa zasieje pozytywny wpływ na nasze miasto Tarnobrzeg a nasze motto będzie wybrzmiewało! #wGrupieRaźniej.

inf. #wGrupieRaźniej