Prezydent dziękuje za I kadencję Rady Kobiet

Prezydent dziękuje za I kadencję Rady Kobiet

W związku z kończącą się kadencją Tarnobrzeskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Tarnobrzega, w imieniu własnym i mieszkańców miasta, prezydent Dariusz Bożek, podziękował Paniom za godne i wzorowe pełnienie funkcji członkiń Rady w jej I kadencji przypadającej na lata 2020 – 2022. Uroczystość miała miejsce we czwartek, 27 stycznia.

- Jeśli chcemy budować nasze miasto dla wszystkich, musimy pamiętać o prawach kobiet. Dlatego głos i wsparcie płynące ze strony Tarnobrzeskiej Rada Kobiet pozwala na konsekwentne realizowanie wizji miasta przyjaznego i otwartego. W kierowaniu miastem w różnych obszarach zawsze kładę bardzo duży nacisk na wyrównywanie szans i poważne, rozwiązywanie problemów spotykających kobiety w naszym mieście – podkreślił Dariusz Bożek.

- Wierzę, że dwuletni okres pracy na rzecz Tarnobrzeskiej Rady Kobiet i mieszkańców Tarnobrzega przyniósł Paniom wiele satysfakcji oraz pozwolił na jeszcze bardziej wnikliwe spojrzenie na problemy społeczności lokalnej, a szczególnie problemy Kobiet w naszym mieście – dodał prezydent.

Dziękując za wsparcie prezydent życzył Paniom wielu sukcesów osobistych, a także w życiu publicznym.

*****

Tarnobrzeska Rada Kobiet pełni funkcję zespołu doradczo – konsultacyjnego Prezydenta Miasta Tarnobrzega w sprawach społeczno - kulturalnych i promocji zdrowia wśród  kobiet mieszkających na terenie Miasta Tarnobrzega. Członkinie Rady pełnią funkcje społecznie.

Członkiniami Rady mogą być kobiety:

a)   zamieszkałe na terenie Miasta Tarnobrzega,

b)   które mają ukończone 18 lat,  korzystają  z pełni praw publicznych oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,

c)   których kandydatura poparta została rekomendacją poświadczającą zaangażowanie w sprawy społeczne, wystawioną  przez organizacje pozarządowe, instytucje itp. lub grupę co najmniej 10 osób fizycznych.

I kadencja TRK na lata 2020-2022

Została powołana Zarządzeniem  Nr 11/2020 Prezydenta Miasta Tarnobrzega z dnia 10 stycznia 2020 r. w sprawie powołania Tarnobrzeskiej Rady Kobiet. Kadencja Tarnobrzeskiej Rady Kobiet trwa dwa lata, począwszy od dnia zwołania pierwszego posiedzenia Rady (03.02.2020 r.).

Skład osobowy Tarnobrzeskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Tarnobrzega I kadencji:

1.                               Katarzyna Paluch – Przewodnicząca TRK

22.                             Renata Serwin

23.                             Sławomira Olszewska

24.                             Wiesława Serafin

W związku ze zgłoszoną większą liczbą kandydatek do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, Prezydent Miasta Tarnobrzega odstąpił od górnego limitu składu osobowego i postanowił, że Rada w najbliższej kadencji będzie  pracowała w składzie 24 członkiń.

II kadencja TRK na lata 2022-2024

Nabór ogłoszony został w dniu 10.12.2021 r. i trwał do 07.01.2022 r.

Skład osobowy Tarnobrzeskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Tarnobrzega II kadencji:

1.   AGATA WIECZOREK; Działa w zakresie sportu, akcji charytatywnych; rekomendacja osób fizycznych.

2.   BEATA GÓRA; członkini I kadencji TRK; działalność w Stowarzyszeniu „Brzeg”, rekomendacja osób fizycznych.

3.    BEATA KOTASIAK-WÓJCIK; Działalność w TPT, Stowarzyszeniu Przyjaciół Polaków na Wschodzie; Rekomendacja: osób fizycznych.

4.  BOŻENA NOWAK; członkini I kadencji TRK; Działa w Polskim Stowarzyszenia Stomijnego – wiceprezes Oddziału w Tarnobrzegu. Rekomendacja: Polskiego Stowarzyszenia Stomijnego.

5.   ELŻBIETA PIEJKO; członkini I kadencji TRK; Działalność w Stowarzyszeniu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tarnobrzegu, Działa rzecz rodzin i osób z niepełnosprawnością, na rzecz społeczności szkolnej, w Zarządzie Osiedla Serbinów, w Fundacji Serce Lasowiackie – organizacja opieki wytchnieniowej w Tarnobrzegu; Rekomendacja: Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły Podstawowej w Miechocinie.

6.    GRAŻYNA POTAŃSKA; członkini I kadencji TRK; Działa w Stowarzyszeniu Towarzystwo Przyjaciół Zakrzowa; Rekomendacja: Towarzystwa Przyjaciół Zakrzowa.

7.   JUSTYNA UCHAŃSKA, członkini I kadencji TRK . Organizatorka Pchlego Targu, Foodsharing Tarnobrzeg, Bookcrossing, Kwiatowymiany, Półek na znicze, zbiórek odzieży i przedmiotów; Rekomendowana przez osoby fizyczne.

8.  KATARZYNA PALUCH, członkini I kadencji TRK – Przewodnicząca TRK I kadencji; Działalność: jadłodzielnia, bookcrooosing, kwiatowymiana, akcje charytatywne, Rekomendacja osób fizycznych.

9.  MAŁGORZATA ZYCH, członkini I kadencji TRK; Działa w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich; Rekomendacja: Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

10. MONIKA STĘPIEŃ, członkini I kadencji TRK; rekomendacja osób fizycznych.

II Kadencja TRK rozpocznie się na pierwszym posiedzeniu zwołanym na dzień 3 lutego 2022 r. godz. 17.00.