Kino plenerowe i Noce Sów! Najbliższa Noc Sów już 19 kwietnia

Kino plenerowe i Noce Sów! Najbliższa już 19 kwietnia.

Ciepłe letnie wieczory, leżaki, kocyki i popcorn. Zielona, pachnąca trawa pod nogami i rozgwieżdżone niebo nad głową. Plenerowe kino w Parku Dzikowskim przyciąga całe rodziny, grupy znajomych, przyjaciół i generuje wspomnienia, z gatunku tych, które chce się zachować na zawsze. Podobnie każda inicjatywa Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. Kto był, ten potwierdzi. Kto nie był, niech przy kolejnej okazji nie zwleka.

Seanse plenerowego „Kina pod gwiazdami” organizowane przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Parku Dzikowskim to oferta skierowana do wszystkich. Rodziców z dziećmi, nastolatków, dorosłych i wnuków z dziadkami. Organizowane od kilku lat bezpłatne seanse cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mają swój niepowtarzalny klimat.

- Kulturalna rozrywka zorganizowana w otoczeniu przyrody, którą można cieszyć się z bliskimi to połączenie doskonałe. Centrum Natura 2000 to miejsce, które przyciąga swoją przyjazną atmosferą, atrakcyjną ofertą, ale właśnie także tym, że wychodzi na zewnątrz, że rozciąga obszar swojej działalności i wpisuje się w zapotrzebowanie tarnobrzeżan na fajne, rodzinne wydarzenia – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Tego lata, także takich seansów pod gwiazdami nie zabraknie. Śledźcie ofertę Centrum Natura 2000 i nie przepuście okazji do spędzenia czasu z filmowymi bohaterami w wyjątkowej scenerii.

Centrum Natura 2000 to także zajęcia w ramach Akademii Przyrodniczej i… Noce Sów. Już najbliższa, odbędzie się 19 kwietnia br. o godz. 18.

Tegoroczną edycję poprowadzi Pani Ilona Smolaga, pasjonatka drapieżnych ptaków, która pasję połączyła z działalnością i prowadzeniem hodowli. Spotkanie rozpocznie się pokazem z udziałem puchacza i płomykówki oraz prelekcją, która będzie dotyczyła zarówno naszych rodzimych gatunków sów, jak i ich czynnej ochrony. Po prelekcji, zaplanowano wyjście do Parku Dzikowskiego, gdzie uczestnicy spotkania spróbują podejrzeć występujące tam puszczyki. Wykorzystane zostaną także specjalne gwizdki wabiki i noktowizja.