Prezydent Łukasz Nowak zaprzysiężony

Prezydent Łukasz Nowak zaprzysiężony

7 maja br. w Zamku Tarnowskich odbyła się I sesja Rady Miasta Tarnobrzega IX kadencji. Sesję otworzył najstarszy w gronie Alfred Martyniak, który odczytał także rotę ślubowania radnych. Następnie, każdy z 21 radnych wypowiedział formułę "ślubuję", a część także "Tak mi dopomóż Bóg".

W kolejnych punktach sesji, radni dokonali wyboru Przewodniczącego Rady Miasta, którym został Norbert Mastalerz z KKW Koalicji Obywatelskiej oraz w dwóch turach głosowania wybrali dwoje Wiceprzewodniczących - Annę Pekar z KWW Łukasza Nowaka oraz Waldemara Szwedo z KWW Dariusza Bożka.

Następnym punktem inaugurującej obrady nowej rady sesji było zaprzysiężenie prezydenta Łukasza Nowaka i symboliczne przekazanie mu obowiązków przez ustępującącego Dariusza Bożka.

- Dziękuję wszystkim, którzy współracowali ze mną przez te ponad 5 lat. To byli radni Rady Miasta, naczelnicy, urzędnicy, prezesi, dyrektorzy, media i wszyscy ci, którzy na rzecz miasta pracowali. Chciałbym z tego miejsca podziękować także mojemu zastępcy Mirosławowi Plucie za te pięć i pół roku. Przekazując panu prezydetowi Łukaszowi Nowakowi łańcuch mam świadomość, że nie jest on lekki, ale jest po to założony, aby służyć miastu i jego mieszkańcom. Życzę pięciu dobrych lat dla Tarnobrzega - powiedział Dariusz Bożek.

- Czuję tę odpowiedzialność za miasto i jego mieszkańców - powiedział  pierwszych słowach nowy prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak. - Na wstępie chciałbym pogratulować wszystkim zaprzysiężonym dzisiaj radnym IX kadencji Rady Miasta Tarnobrzega. Panu Przewodniczącemu i Państwu Wiceprzewodniczącym.

Łukasz Nowak podziękował także wszystkim, dzięki którym objął funkcję prezydenta. Zwrócił się do wszystkich mieszkańców Tarnobrzega, do swoich wyborców, swojego sztabu, ale także byłych współpracowaników ze Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec. Dziękował swojemu mentorowi Augustynowi Turkowi i najbliższym. Szczególne podziękowania złożył świętej pamięci Mamie, która nauczyła go miłości i szacunku oraz Tacie, który zaszczepił w nim miłość do samorządu i działania na rzecz lokalnej społeczności, ale także siostrze, żonie i synom, którzy zawsze go wspierali.

- Mój program opaty jest na rozmowach, z mieszkańcami, ludźmi młodymi i seniorami.przedsiębiorcami, pracownikami i stowarzyszeniami. Wiem jakie państwo mają problemy i jakie w związku z nimi mają oczekiwania. Wszystkie będzie trudno zrealizować, ale jestem zdeterminowany, aby do tego dążyć. Wszystkie nasze marzenia mogą się spełniać, jeśli tylko mamy odwagę je realizować.  To słowa Walta Disneya. Ja mam marzenia, a jedym z nich jest Tarnobrzeg. Tarnobrzeg otwarty, Tarnobrzeg dumny i co najważniejsze Tarnobrzeg zjednoczony.