Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Blanka Krasowska i Bartosz Turbak - najlepsi zawodnicy całej wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat

Powrót

8 medali UKS Delfin Tarnobrzeg w Podkarpackiej Lidze Pływackiej Dzieci 11-12 lat - 3 edycja wiosna 2024

W minioną sobotę 11 maja na rzeszowskiej pięknej pływalni odbyła się 3 edycja wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej dzieci 11-12 lat. Było to również podsumowanie całej Podkarpackiej Ligi. W Finałowej Lidze w Rzeszowie uczestniczyło 300 zawodników i zawodniczek z 21 klubów podkarpackich. UKS Delfin Tarnobrzeg (w większości uczniowie SP 3) w klasyfikacji medalowej zajął II miejsce z dorobkiem 8 medali (4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy) a w klasyfikacji  drużynowej zajął III miejsce. Blanka Krasowska i Bartosz Turbak okazali się najlepszymi zawodnikami III edycji Podkarpackiej Ligi jak i całej Ligi. W gronie najlepszych 12 letnich zawodników znalazła się jeszcze Oliwia Czajkowska (3 miejsce) a w śród chłopców 11 letnich 5 miejsce zajął Michał Kozioł. Naszą super drużynę reprezentowało 19 zawodników w składzie: Blanka Krasowska, Oliwia Czajkowska, Urszula Turbak, Natalia Kruk, Anita Tacik, Salomea Bator, Aleksandra Dusak, Maria Bednarz, Łucja Koper, Magdalena Rynduch, Kaia Bouchard, Bartosz Turbak, Wojciech Mlazga, Rafał Zwadowski, Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Leon Wójtowicz, Michał Kozioł, Daniel Szymański. Całej drużynie serdecznie gratulujemy walki i poprawionych życiówek. A naszej starszej zawodniczce Mai Krasowskiej szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc na zawodach.

Poniżej miejsca medalowe i punktowane:

Blanka Krasowska (kategoria 11 lat i młodsi) – Najlepsza zawodniczka na Podkarpaciu

*Srebrny medal sztafeta 4x50 m stylem zmiennym dziewcząt 12 lat

(Salomea Bator, Oliwia Czajkowska, Magdalena Rynduch, Anita Tacik)

*Brązowy medal sztafeta 4x50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsi

(Aleksandra Dusak, Maria Bednarz, Blanka Krasowska, Natalia Kruk)

*4 miejsce sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców 11 lat i młodsi

(Bartosz Miegoń, Kacper Szponder, Michał Kozioł, Rafał Zwadowski );

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”.