Młodzi mistrzowie prawa zmagali się w Tarnobrzegu

Młodzi mistrzowie prawa zmagali się w Tarnobrzegu

24 maja br. odbył się III Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej "Młodzi mistrzowie prawa". Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Rozwoju i Wsparcia "Pasieka" we współpracy z Urzędem Miasta Tarnobrzega.

W zmaganiach konkursowych udział wzięły reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Tarnobrzega: Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

- Konkurs organizowany jest w ramach prowadzonej przez Fundację Rozwoju i Wsparcia "Pasieka" bezpłatnej pomocy prawnej. Fundacja organizuje wiele inicjatyw mających na celu propagowanie wiedzy z tego zakresu zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Są to działania nakierowane na edukację i pomoc prawną. Tarnobrzeski Konkurs "Młodzi mistrzowie prawa" jest tylko jednym z takich działań. Organizujemy także m.in. lekcje prawa dla kadry pedagogicznej, dla rodziców uczniów, szkolenia dla poszukujących pracy, piszemy artykuły prawne, poradniki, kręcimy filmy animowane i organizujemy warsztaty. Uczestnicy dzisiejszego konkursu, zanim przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu prawa, także wzięli udział w organizowanych przez nas warsztatach - mówi Karol Grześkiewiecz, prezez zarządu Fundacji Rozwoju i Wsparcia "Pasieka".

Pierwsze miejsce w III Konkursie "Młodzi mistrzowie prawa" zajął Kacper Łagowski - reprezentujący Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, na drugim miejscu uplasował się Aleks Jędruszczak - uczeń Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, a na trzecim Maja Magdziarz - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Wyniki jakie osiągnęli zwycięzcy były imponujące.

- Z własnego doświadczenia wiem, że wiedza prawna jest niezwykle cenna w życiu codziennym, a osoby z wykształceniem prawniczym bardzo potrzebne. Jeżeli interesujecie się tą dziedziną wiedzy i już w tym wieku osiągacie tak dobre wyniki, to życzę wam, abyście nadal się rozwijali, kształcili i sięgali po kolejne sukcesy - powiedział Prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak, który uczestniczył we wręczeniu nagród zwycięzcom konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Urzędu Miasta Tarnobrzega pamiątkowe gadżety, a zwycięzca – nagrodę ufundowaną przez Fundację „Pasieka”.