Tarnobrzeska Szkoła Pływania Aqua-Swim z dofinansowaniem na prowadzenie w 2024 roku zajęć sportowych.

Tarnobrzeska Szkoła Pływania Aqua-Swim wraz z miastem Tarnobrzeg, po raz kolejny znalazła się na liście podmiotów którym przyznano dofinansowanie na prowadzenie w 2024 roku zajęć sportowych dla uczniów, organizowanych w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” - na podstawie rozstrzygnięcia Ministra Sportu i Turystyki z 15 maja 2024 r.

Konkurs na realizację założeń projektu (nauka pływania) ma charakter otwarty a wnioski o dofinansowanie z ministerstwa rozpatrywane są z uwzględnieniem ścisłych warunków formalnych i merytorycznych. Wnioskodawca musi między innymi zapewnić, by zajęcia sportowe dofinansowane w ramach konkursu były organizowane i prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującym w Polsce porządkiem prawnym.

Trenerzy, założyciele i działacze Tarnobrzeskiej Szkoły Pływania Aqua-Swim - Maria Markiel-Chartlińska oraz Rafał Zasuwa sukcesywnie od 2016 roku występują z wnioskiem o pozyskanie pieniędzy na prowadzenie zajęć z zakresu powszechnej nauki pływania w tarnobrzeskich szkołach podstawowych.

Dzięki wykonanej pracy oraz przy częściowym wsparciu finansowym programu ze strony miasta Tarnobrzeg, w tym roku Tarnobrzeska Szkoła Pływania Aqua-Swim uzyskała po raz trzeci (pierwszy raz w 2016 roku, drugi raz w 2018 roku) rekordową kwotę na realizację programu - 140 tysięcy złotych. Jest to druga największa kwota dofinansowania programu „Umiem pływać” w województwie podkarpackim na 2024 rok.

Bezpłatne zajęcia nauki pływania obejmą od lutego do czerwca uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, a od września do grudnia klasy pierwsze szkół podstawowych.

Inf. Tarnobrzeska Szkoła Pływania AQUA-SWIM