Obrazy

Odnośniki

KS Harpagan Tarnobrzeg i 8. PKO Bieg Charytatywny

Powrót

Klub Sportowy Harpagan Tarnobrzeg wziął udział w 8. PKO Biegu Charytatywnym w Lublinie.

Na sobotni bieg, który odbył się 14 września KS Harpagan wystawił dwie sztafety. Męska sztafeta w składzie: Przemysław Dziurzyński (kpt.), Jakub Durda, Jakub Smykla, Michał Bulanowski, Michał Jakubecki zajęła szóste miejsce OPEN (wystartowały 62 ekipy) oraz piąte miejsce wśród panów. Nasza drużyna "wykręciła" 44 kółka i 368 metrów.

Żeńska sztafeta: Marcelina Zięba (kpt.), Julia Majkut, Julia Krząstek, Emila Mikuła oraz Maja Knafel swoim wynikiem 35 kółek i 296 m zajęła 31. miejsce OPEN oraz trzecie wśród wszystkich żeńskich sztafet. Ogromne brawa dziewczęta i zasłużone podium.

Dobrze spisały się także dzieci i młodzież. Ogromne brawa należą się: Gabrysi Borowy, Dianie Lepetiukha, Poli i Ali Dziurzyńskim, Milenie Sekucji, Magdalenie Łuc, Nadii Basce, Blance Rojek, Ismenie i Natanowi Zioło. Dzieci z Tarnobrzega w swoich startach zajmowały czołowe miejsca, jak: Gabrysia, Diana, Pola, Ala, Magda, albo je wygrały - Milena.

KS Harpagan już drugi raz z rzędu został także najlepiej dopingującą drużyną na stadionie i może w ramach akcji PKO Bank Polski Biegajmy Razem przeznaczyć 10 tysięcy złotych na dowolny cel charytatywny. Wybór był naturalny - wykrzyczane, wyklaskane 10 tys. zł trafi do Marysi Wolskiej z Tarnobrzega.

PKO Bieg Charytatywny to bieg sztafetowy. Drużyny składają się z 5 osób, które przez godzinę starają się przebiec jak największą liczbę okrążeń. W tym roku biegacze wspierali psychologię i psychiatrię dziecięcą.