Wybieramy projekty Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok

Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydujemy bezpośrednio My sami, Mieszkańcy. W tej edycji wybieramy spośród 36 inicjatyw zgłoszonych w trzech kategoriach: 10 projektów ogólnomiejskich, 23 osiedlowych i 3 miękkich. Zarówno Miasto, jak i każde jego osiedle z pewnością posiada swoje projekty, które z pewnością przypadną Państwu do gustu.

Zachęcamy do współdecydowania o tym, co się dzieje na Państwa ulicy, osiedlu, a także w całym mieście. Projekty Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego to nie tylko propozycje dotyczące poprawy infrastruktury. Wybieramy również spośród wielu inicjatyw społecznych czy zachęcających m.in. do wspólnych aktywności kulturalnych oraz do budowania lokalnej wspólnoty.

Razem budujmy nasze Miasto!

Już z niedzieli na poniedziałek, gdy wybije północ, rozpoczyna się głosowanie na zgłoszone projekty. Trwać ono będzie od 14 do 27 października, przy czym:

1. w dniach 14-27 października w formie elektronicznej na platformie: https://tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org,
  2. w dniach 14-18 października i 21-25 października w formie tradycyjnej w punkcie do głosowania zlokalizowanym w Urzędzie Miasta Tarnobrzega przy ul. Tadeusza Kościuszki 32, w pokoju nr 100 (na parterze),
  3. w dniu 20 października (w godz. 8-14) w formie tradycyjnej w punktach do głosowania zlokalizowanych w osiedlach Miasta Tarnobrzega (zwyczajowo w domach osiedlowych, remizach i szkołach).

Uwaga: W głosowaniu może wziąć udział każdy Mieszkaniec Tarnobrzega, głosując tylko jeden raz w wybranej przez siebie formie (podanej powyżej), wskazując na jeden projekt w kategorii ogólnomiejskiej, jeden projekt w kategorii osiedlowej i jeden projekt w kategorii miękkiej.

W głosowaniu internetowym posiadać należy telefon komórkowy, na którego numer wysyłany będzie kod weryfikacyjny. Na jeden numer telefonu można otrzymać tylko jeden kod weryfikacyjny. Głosując należy podać swoje Imię i Nazwisko oraz wybrać z listy nazwę ulicy oraz numer budynku. Ewentualny numer mieszkania należy wprowadzić ręcznie. Nie zapomnijmy o wprowadzeniu kodu pocztowego miejscowości zamieszkania.

Wyłonione projekty zostaną zrealizowane w 2025 r. Jednocześnie informujemy, że każde osiedle ma zagwarantowaną realizację jednego projektu w kategorii osiedlowej. Obecnie 15 osiedli takie projekty zgłosiło. Do realizacji skierowanych zostanie zaś 17. Osiedla posiadające więcej niż jeden projekt powalczą zatem o realizacje kolejnych.

Więcej szczegółów o projektach znajduje się w załączonych dokuemntach oraz na platformie internetowej.

Pliki do pobrania

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w Tarnobrzeskim Budżecie Obywatelskim na 2025 rok.pdf0.16MB
Lista projektów-miękkich.pdf0.03MB
Lista projektów-ogólnomiejskich.pdf0.03MB