Dzień Edukacji Narodowej w Tarnobrzegu

14 października br. w Tarnobrzegu odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej odprawionej w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty. O godzinie 13:00 uroczystości przeniosły się do sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Oficjalną część rozpoczęło powitanie gości, po którym głos zabrał Łukasz Nowak Prezydent Tarnobrzega. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie edukacji oraz rolę, jaką nauczyciele odgrywają w kształtowaniu przyszłych pokoleń. Następnie odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta, a także uroczyste przekazanie aktów mianowania oraz złożenie przysięgi przez nowo mianowanych nauczycieli. Oprawę artystyczną części oficjalnej przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, która w tym roku obchodzi swoje 60-lecie.

Wszystkim Pracownikom oświaty, nagrodzonym i nowo mianowanym Nauczycielom składamy życzenia radości i satysfakcji z pracy oraz niegasnącej pasji do przekazywania wiedzy. Niech każdy dzień przynosi uśmiech i wdzięczność uczniów i rodziców, a Wasze zaangażowanie i trud zawsze zostaną docenione. Dziękujemy za Wasze serce, cierpliwość i inspirację.

Lista nauczycieli mianowanych: Urszula Chabzda, Katarzyna Byczek, Natalia Kosior, Kamila Duma, Sylwia Rachwalska, Ewa Sucharska, Magdalena Kula, Renata Kisielewska, Ewelina Rękas, Adrian Turek, Jacek Język, Monika Rak, Magdalena Glica, Jurand Dul, Grzegorz Janczy, Tomasz Chachur, Kamila Wolska, Martyna Rębisz, Lucyna Padykuła, Renata Matusiak, Małgorzata Bator – Kumór, Karolina Kaczmarczyk, Agata Sanchez, Kamila Ciba -  Szwed, Katarzyna Ordon, Justyna Zioło, Paulina Górz, Maria Gładysz, Magdalena Olipra-Kopała, Magdalena Dubanik, Anna Stefaniak, Justyna Bieleń Agata Zbyrad, Agnieszka Łatka, Justyna Kraszewska, Agata Wieczorek, Anna Kozak, Marta Dyl, Monika Kacprzak, Ewa Kaczmarska i Małgorzata Nowicka.

Nagrody Prezydenta otrzymali: Dariusz Chorzępa, Józef Surowaniec, Sabina Olszewska-Malczyk, Renata Janeczko, Beata Palma -Egier, Agnieszka Wryk, Barbara Ordon, Renata Wiśniewska, Barbara Tatar, Renata Łukaszek, Renata Rębisz, Renata Antończyk, Grzegorz Dzieniszewski, Filip Materkowski, Agnieszka Wiechetek, Monika Polek, Rafał Sawicki, Tomasz Wójtowicz i Teresa Czech.