Konto dla darowizn na rzecz społeczności Ukrainy

Konto dla darowizn na rzecz społeczności Ukrainy

Przypominamy, prócz darów rzeczowych ukraińską społeczność można wesprzeć przekazując darowizny. Wsparciem, dzięki zebranym środkom, obejmiemy głównie miasto partnerskie Czernihów oraz uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy.

Każdy chcący wesprzeć społeczność Ukrainy może korzystać z wiarygodnego konta, z którego całość środków przeznaczona zostanie na ten właśnie cel.

Nr specjalnego rachunku bankowego „Tarnobrzeg Ukrainie”:

Dla transakcji zagranicznych:

PL 13 1020 4913 0000 9202 0194 1095

By móc swobodnie przekazywać zebrane środki bezpośrednio na Ukrainę rachunek bankowy dla tarnobrzeskiej pomocy, zainicjowanej i koordynowanej przez samorząd Tarnobrzega, otwarło tarnobrzeskie Stowarzyszenia PLUS, organizator Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

- Rachunek otwarto z myślą o niesieniu mądrej pomocy społeczności Ukrainy. Potrzeby są nie tylko olbrzymie, ale też zmieniają się z dnia na dzień, ba, z godziny na godzinę. Dziś potrzebna odzież, jutro środki opatrunkowe. Co ważniejsze, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pomoc musi być długofalowa, nie może się skończyć na zbiórkach odzieży w pierwszych dniach działań wojennych. Zdecydowaliśmy, że najrozsądniej będzie zebrać fundusze, które rzeczywiście posłużą zaspokojeniu najważniejszych potrzeb społeczności ukraińskiej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Z uwagi na to, że nie będziemy w stanie wesprzeć wszystkich potrzebujących, zdecydowano, że pomocą obejmiemy przede wszystkim miasto partnerskie Tarnobrzega, Czernihów, a także uczącą się w tarnobrzeskich szkołach  młodzież z Ukrainy.