Tarnobrzeski Urząd Miasta ma odświeżoną stronę internetową. Strona www.tarnobrzeg.pl jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze. Co ważne - strona została przystosowana dla osób niepełnosprawnych - WCAG 2.1*.
- Strona, która ma służyć mieszkańcom, jest nowoczesna, a wizualnie nawiązuje do barw zawartych w herbie Miasta Tarnobrzega – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.
Witryna dodatkowo została wzbogacona o kilka ważnych elementów, których nie było na starej stronie internetowej. Są to: animowany pasek najważniejszych wydarzeń, zapis do newslettera, mapa dojazdu Google Maps, przejrzyste pogrupowanie treści do odpowiednich kategorii (nieaktualne informacje zostały zarchiwizowane). Interfejs pozwalający na proste i intuicyjne poruszanie się po stronie. Strona w pełni responsywna - dzięki temu użytkownik może w komfortowy sposób przeglądać treści nie tylko na ekranie komputera, ale również na tablecie czy smartfonie. Strona zawiera również certyfikat SSL**.
Strona została również wyposażona w algorytm automatycznego uzupełniania fraz kluczowych w publikowane treści, wspierających pozycjonowanie SEO, co powinno przełożyć się na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach.
Zarówno strona, jak i panel administracyjny służący do zarządzania treścią są rozwiązaniem indywidualnym - wykonanym w najnowszych dostępnych technologiach. Ma to wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo przechowywanych danych.
-------
*WCAG to skrótowiec od Web Content Accessibility Guidelines czyli wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych. Obecnie obowiązuje wersja 2.1 tych wytycznych.
Wyjaśniają one, jak tworzyć strony internetowe i aplikacje aby udostępnić je osobom z niepełnosprawnościami np. wzroku, słuchu, ruchu, ale też z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami poznawczymi.
Strony internetowe i aplikacje mobilne, które spełniają wytyczne WCAG nazywamy dostępnymi cyfrowo.
** SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.). Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera FTP, strony WWW itp.