Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Tarnobrzescy Wspaniali!

Powrót

Za nami XVIII edycja samorządowego Konkursu Nastolatków. Poznajcie „Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzega: Julia Biało, Martyna Gregorczyk, Zuzanna Ozga, Roksana Zimoląg, Jan Sroczyński, Kacper Janczy, Julia Komada, Amelia Wójcik. Kapituła konkursowa wyłoniła tegorocznych laureatów konkursu, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.

- Włączacie się w działania, którem mają na celu pomoc innym. A służycie nie tylko tarnobrzeżanom, bo nie tylko w Tarnobrzegu wasze działania mają miejsce. Żyjemy teraz w czasach, gdy tej pomocy nigdy za dużo.  Ale Wy nieśliście ją także i wcześniej, gdy inni zdawali się nie dostrzegać potrzebujących obok. Dziękuję w imieniu każdej osoby, której podaliście rękę – do laureatów tegorocznej edycji konkursu, ale tez do wszystkich jego uczestników, mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek gratulując młodym odwagi i zaangażowania w pomoc potrzebującym.

Jak podkreślił zasiadający w kapitule konkursowej opiekun duszpasterstwa młodzieży i grupy charytatywnej działających przy klasztorze dominikanów w Tarnobrzegu ojciec Wojciech Krok OP, młodzież zgłoszona do konkursu, nie tylko jego laureaci, jest wyjątkowa pod każdym względem, zarówno  z racji swojej osobowości, zainteresowań, pasji oraz wrażliwości serca na inne osoby. - O wyborze grona ośmiu zdecydowały wręcz minimalne niuanse – wyznał duchowny. O tym, że wszyscy ubiegający się o tytuł „Wspaniałego” są wartościowi mówiła wiceprzewodnicząca kapituły konkursowej zastępca przewodniczącego rady Miasta Tarnobrzega, Bożena Kapuściak. – Wszyscy jesteście wzorem dla swoich rówieśników. Jesteście wielcy. Każdemu z was gratuluję – mówiła do młodzieży.

Decyzją kapituły, spośród tegorocznych laureatów, to Kacper Janczy, uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Hetman Tarnowskiego będzie reprezentował nasze miasto w finale krajowym w Warszawie. - To wspaniałe uczucie dowiedzieć się, że moje działania ktoś zauważa i docenia – przyznał wyróżniony „Wspaniały”. Kacper Janczy to lokalny społecznik. Realizując projekt #PoznajMYTarnobrzeg, aktywnie działał na rzecz lokalnej społeczności. Osiągnięcia projektu, którym kierował zostały wyróżnione przez prestiżową kapitułę Zwolnionych z Teorii, projekt otrzymał nagrodę Złotego Wilka, a uczeń tytuł laureata olimpiady. Kacpra wyróżnia umiejętność organizacji różnych akcji, imprez itd. oraz rozwaga w działaniu. Aktywnie angażuje się w życie szkolne. Cały czas dokształca się również poza szkołą, czego efektem jest między innymi międzynarodowy certyfikat Project Management Principles. Obecnie realizuje kolejny projekt społeczny, #PoznajMYPodkarpackie, docierając do jeszcze szerszego grona młodzieży. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Konkurs Ośmiu Wspaniałych ma już 29 lat, na szczeblu lokalnym, tarnobrzeskim,  organizowany jest od lat 28. Jego uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych i średnich, indywidualnie oraz jako zespoły. Eliminacje do Konkursu odbywają się dwuetapowo, na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim, wyłaniając w finale krajowym „Ośmiu Wspaniałych” najlepszych wolontariuszy z całego kraju.

W tym roku o tytuł tarnobrzeskiego „Wspaniałego” walczyło trzynastu uczestników indywidualnych: Magdalena Stępak i Julia Biało (SP nr 3), Karolina Kopyto i Martyna Gregorczyk (SP nr 4), Zuzanna Ozga (SP nr 6), Roksana Zimoląg (ZS im. St. Staszica), Jan Sroczyński, Aleksander Harnik i Kacper Janczy (I SLO), Julia Godek (LO im. M. Kopernika),  Gabriela Chłopek, Julia Komada i Amelia Wójcik (Katolickie LO). Do konkursu przystąpiła także jedna grupa, Szkolny Klub Wolontariatu im. St. Jachowicza ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu reprezentowany przez: Natalię Kryz, Oliwię Chorab, Marię Jaworek, Julię Karaś, Klaudię Wolak, Marię Golik oraz Kacpra Żmudę.