Obrazy

Odnośniki

11 medali UKS Delfin Tarnobrzeg w Pucharze Ziemi Podkarpackiej

Powrót

W dniu 19.03.2022 r. UKS Delfin Tarnobrzeg był organizatorem wraz z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Pływackim, MOSiR Tarnobrzeg, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego „Memoriału Jerzego Szczerbatego – Puchar Ziemi Podkarpackiej”. Na tarnobrzeskiej pływalni do rywalizacji stanęło blisko 300 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z woj. Podkarpackiego, Świętokrzyskiego oraz Lubelskiego.

Poziom zawodów był bardzo wysoki i mimo to drużynowo klub UKS Delfin Tarnobrzeg zajął 4 miejsce. Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo między innymi uczniowie SP 3 wywalczyli 11 medali (2 złote, 5 srebrnych, 4 brązowe). W śród najlepszych zawodników w kategorii 12-13 lat drugie miejsce zajął Igor Majewski a jego starszy klubowy kolega Nikodem Naróg zajął drugie miejsce w kategorii 16 lat i starsi. Biegiem Memoriałowym tych zawodów był dystans 100 m stylem klasycznym. Miłą niespodziankę sprawiło dwóch zawodników Delfina, którzy zakwalifikowali się do Finału na dystansie 100 m stylem klasycznym Tymoteusz Leżoń (4 miejsce) i Nikodem Bajer (6 miejsce).

Medaliści.

Brązowy medal w sztafecie 4 x50 m stylem zmiennym, która popłynęła w składzie:

(Szymon Skulski, Jakub Kalita, Nikodem Naróg, Bartłomiej Skwara).