Obrazy

Odnośniki

Złote medale zawodników UKS Hetman w Pucharze Ziemi Podkarpackiej

Powrót

Bardzo wysoki poziom i duża liczba zdeterminowanych zawodników zdominowały Memoriał Jerzego Szczerbatego - PUCHAR ZIEMI PODKARPACKIEJ.

Do rywalizacji na tarnobrzeskiej pływalni stanęło blisko 300 zawodników z 20 klubów z województwa Podkarpackiego, Świętokrzyskiego oraz Lubelskiego. Fantastyczną formę zaprezentowało 19 zawodników UKS HETMAN, podopiecznych trenera Łukasza Zasuwy, którzy w każdej konkurencji uzyskali czasy życiowe. Niespełna 15 letni Maksymilian Grabowski z rekordowym czasem 0.25.77 na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobył złoty medal. Podobnie uczyniła jego klubowa koleżanka Klaudia Strach, która nie miała sobie równej na dystansach 50 m i 100 m stylem motylkowym - 2 złote medale.

50 m stylem dowolnym - 9 miejsce

Pozostali zawodnicy uzyskali rekordy życiowe i godnie reprezentowali klub: Dziadura Wiktoria, Wójcik Izabela, Juryś Aleksandra, Mrzygłód Igor, Pilip Wiktor, Lubera Bartłomiej, Babiec Michał, Czech Jakub, Myszkowski Michał, Łabędź Oskar, Snopkowski Marcin, Leniart Jakub, Leniart Michał, Wróbel Emilia,

W punktacji drużynowej na 20 klubów UKS HETMAN zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Ponadto zajął wysokie 8 miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując miejsca klubom z Dębicy, Mielca, Rzeszowa, Ropczyc i Jarosławia. W statystyce progresu zawodników UKS HETMAN zajął zaszczytne 3 miejsce tuż za zawodnikami z Rzeszowa i Jarosławia.