Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate walczyli na dwóch frontach

W ostatnią sobotę zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate walczyli na dwóch frontach W dniu 26.03.2022 r. w Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite. Ich organizatorem był Radomski Klub Sportowy OYAMA i Gmina Miejska Radom. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski i OYAMA Polska Federacja Karate. W Mistrzostwach uczestniczyło 135 zawodników z 11 klubów OYAMA karate i Kyokushin Matsushima.

Pojedynki sprawnie zostały rozegrane na trzech matach. Sędzią głównym był Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok). Obowiązki sędziów maty pełnili: Sensei Krystian Niemiec 4 dan (Rzeszów), Sensei Dariusz Kowalski 3 dan (Legionowo) i Sensei Grzegorz Uzar 3 dan (Tarnobrzeg).

Tarnobrzeski Klub Oyama karate prezentowało 10 zawodników.

Na pierwszym stopniu podium stanęli: KONRAD MYSTEK, MARCIN SROMEK, KACPER SROMEK, WIKTOR KOPEĆ. Miejsce drugie zajęła GABRIELA UZAR. Na trzecim miejscu podium stanęli: NATALIA PACZYŃSKA, ANTONINA TAŁAJ, MICHALINA STĘPIEŃ.

IGOR SŁODOWNIK I FRANEK ZBYRAD zakończyli rywalizacje w eliminacjach. Natomiast w Sandomierzu również 26 marca 2022 r. odbył się  ,,Otwarty Turniej Karate Sendomiria Cup '' w którym startowało 375 zawodników z 33 klubów z całej Polski w tym jeden klub z Ukrainy. Organizatorem  tych zawodów był Sandomierski Klub Karate  Shinkyokusin na czele z shihan Andrzejem Orłowskim 5 Dan. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali shihan Remigiusz Karpiński 6 dan- sędzia główny zawodów  i burmistrz Miasta Sandomierza Pan Marcin Marzec.

Na zawodach w Sandomierzu wystartowało 6  naszych  najmłodszych  zawodników , stawiający pierwsze kroki w kumite: Marcel Pyłka, Daniel Kopeć, Mikołaj Marzec, Hlib Lytvynenko, Przemek Turbak, Wiktor Burek - wszyscy nasi zawodnicy zakończyli rywalizacje w eliminacjach.

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Składam również serdeczne podziękowania rodzicom i członkom klubu, za pomoc w organizacji wyjazdu jak również opiekę nad zawodnikami podczas zawodów - Grzegorz Uzar Pozdrawiam

Inf. Tarnobrzeski Klubu Oyama Karate