Uczcili pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Jak co roku z inicjatywy Szkół Katolickich w Tarnobrzegu upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej, a także ofiary katastrofy smoleńskiej. W 82. rocznicę sowieckiego ludobójstwa, w 12 lat po tragicznym locie rządowego tupolewa hołd ofiarom tych dwóch wydarzeń oddano tradycyjnie przy pomniku „Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku”. Kwiaty i znicze pod obeliskiem złożyli przedstawiciele miasta Tarnobrzega – Skarbnik Miasta Tarnobrzega Urszula Rzeszut oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega Bożena Kapuściak, przedstawiciele Kopalni Siarki „Machów” w likwidacji, w tym dyrektor Józef Motyka, a także społeczność Szkół Katolickich z dyrektor Joanną Szmuc na czele.

Fot. Szkoły Katolickie w Tarnobrzegu.

Pełna fotorelacja na stronie Szkół Katolickich.