Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

33. tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski dla KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Powrót

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz 33. w historii klubu sięgnęły po tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski. W finałach fazy play-off Ekstraklasy Kobiet podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka dwukrotnie pokonały zespół Uniwersytetu Ekonomicznego AZS Wrocław.

Po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 odniesionym we Wrocławiu, tarnobrzeska drużyna powtórzyła ten wynik w meczu rewanżowym rozegranym przed własną publicznością. Punkty w decydującym spotkaniu zdobyły Han Ying, Yang Xiaoxin oraz Agata Zakrzewska-Wasiak.

W sezonie 2025/2026 barwy KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w rozgrywkach Ekstraklasy Kobiet reprezentowały również Fu Yu oraz Magdalena Sikorska.

Zdobycie kolejnego mistrzowskiego tytułu potwierdza dominującą pozycję tarnobrzeskiego klubu na krajowej scenie tenisa stołowego. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg od lat należy do najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, regularnie odnosząc sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Gratulujemy zawodniczkom, sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w działalność klubu kolejnego historycznego sukcesu.

 

Źródło - Polski Związek Tenisa Stołowego, fot. - Piotr Morawski