Tarnobrzeg
W dniach 6–7 czerwca 2026 r. w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Zawodnicy UKS „Delfin” Tarnobrzeg po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką formę, zdobywając łącznie 34 medale, w tym 21 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.
W zawodach wystartowało 347 zawodniczek i zawodników reprezentujących 26 klubów z województwa podkarpackiego. Tarnobrzeski klub reprezentowała 13-osobowa grupa zawodników, na co dzień trenujących pod okiem trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo.
Dzięki znakomitym wynikom UKS „Delfin” Tarnobrzeg zajął 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Indywidualnie szczególnie wyróżnili się Bartosz Turbak oraz Albert Borkowski, którzy zostali uznani za najlepszych zawodników zawodów odpowiednio w kategoriach 14 lat oraz 15–16 lat.
Największym osiągnięciem mistrzostw były występy Alberta Borkowskiego, który ustanowił aż trzy rekordy Okręgu Podkarpackiego, w tym dwa rekordy w kategorii OPEN. Rekordowe rezultaty uzyskał na dystansach:
Na uwagę zasługują również osiągnięcia pozostałych reprezentantów klubu. Bartosz Turbak wywalczył siedem złotych medali, dominując w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze zaprezentowały się także Blanka Krasowska i Oliwia Czajkowska, które znalazły się w gronie najlepszych zawodniczek swoich kategorii wiekowych.
Medale dla UKS „Delfin” Tarnobrzeg zdobywali również m.in. Mateusz Gajewski, Maja Krasowska oraz Michał Kozioł, potwierdzając wysoki poziom szkolenia młodych pływaków w Tarnobrzegu.
Sukces zawodników jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz profesjonalnego przygotowania przez sztab szkoleniowy. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom oraz osobom wspierającym rozwój tarnobrzeskiego pływania.
Gratulujemy reprezentantom UKS „Delfin” Tarnobrzeg kolejnych sukcesów i życzymy powodzenia w następnych startach.
Źródło - UKS Delfin Tarnobrzeg