Web Content Accessibility Guidelines

Kontrast

Kursor

Czcionka

Obrazy

Odnośniki

Młodzi Mistrzowie Prawa w Tarnobrzegu

Powrót

10 czerwca 2026 r. w Tarnobrzegu odbył się Konkurs Wiedzy Prawnej „Młodzi Mistrzowie Prawa”, zorganizowany przez PASIEKĘ – Fundację Rozwoju i Wsparcia w ramach działań z zakresu edukacji prawnej. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych i miało na celu popularyzację wiedzy o prawie, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz kształtowanie postaw obywatelskich.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Łukasza Nowaka, podkreślając znaczenie edukacji prawnej i obywatelskiej wśród młodego pokolenia.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Prezydent Miasta Tarnobrzega Łukasz Nowak, który przywitał uczestników oraz zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na rolę zdobywania wiedzy i rozwijania kompetencji obywatelskich przez młodzież, życząc wszystkim powodzenia podczas konkursowych zmagań.

Fundację PASIEKA reprezentował adwokat Karol Grześkiewicz – Prezes Zarządu Fundacji. Podkreślił on znaczenie edukacji prawnej w budowaniu świadomych i odpowiedzialnych obywateli oraz wskazał, że znajomość prawa pozwala lepiej rozumieć otaczającą rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu,
  • Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

Po przeprowadzeniu konkursowych zmagań wyłoniono laureatów tegorocznej edycji:

I miejsce – Bartłomiej Rodzeń (Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu),

II miejsce – Gabriela Konefał (Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu),

III miejsce – Laura Dobrowolska (Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu).

Podczas uroczystego wręczenia nagród Miasto Tarnobrzeg reprezentowała Katarzyna Knap-Sawicka, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnobrzega, która pogratulowała laureatom oraz wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy i zaangażowania.

Serdeczne gratulacje kierujemy do zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu. Ich postawa potwierdza, że młodzi mieszkańcy Tarnobrzega chętnie rozwijają zainteresowania związane z prawem i świadomym uczestnictwem w życiu społecznym.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wydarzenia, nauczycielom za wsparcie uczniów, a uczestnikom za stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce i zdrowej rywalizacji. Konkurs „Młodzi Mistrzowie Prawa” po raz kolejny pokazał, że edukacja prawna może być ciekawą i wartościową formą rozwijania wiedzy oraz kompetencji obywatelskich.

Źródło - Fundacja Pasieka, fot. - UM Tarnobrzeg