XXVII MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK W KUMITE SUKCES ORGANIZACYJNY ORAZ SPORTOWY

W dniach 23 i 24 kwietnia 2022 r. w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite. Wystartowało przeszło 300 zawodniczek i zawodników z 30 Klubów Oyama karate oraz z 6 klubów Kyokushin Karate (WKB-Oświęcimski Klub Karate, Gorzycki Klub Kyokushin Karate, Centrum Aktywności Fizycznej w Rzeszowie, IKO Nakamura-Kielecki Klub Kyokushin Karate Chikara, Tezuka Group – Wałbrzyski Klub Kyokushin Karate, IFK Kyokushin-SAIHA Przemyśl, KyokushinKan-Inowrocławski Klub Kyokushin Karate). Patronat nad zawodami objął Pan Dariusz Bożek, Prezydent Tarnobrzega oraz Jan Dyduch, Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate.

Tarnobrzeski Klub Oyama Karate reprezentowało 14 zawodników. Zdobyliśmy 7 medali:

Marcin Sromek – złoto, junior starszy -70kg

Kacper Sromek – złoto junior starszy -60 kg

Natalia Paczyńska – srebro juniorka starsza – 50 kg

Martyna Rejczyk – srebro młodzieżowiec kobiet – 50 kg

Gabriela Uzar  - srebro, młodzik dziewcząt – 45 kg

Igor Słodownik  - srebro, młodzik – 35 kg

Kamil Pluta – brąz,  junior – 60 kg

Konrad Mystek – 4 miejsce, młodzieżowiec -70 kg

Antonina Tałaj – 4 miejsce, junior młodszy +60 kg

Michalina Stępień, Wiktor Kopeć, Patryk Kościelny, Konrad Kościelny, Franek Zbyrad, po bardzo dobrych walkach, zakończyli  rywalizacje w eliminacjach.

Tarnobrzeski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem 3 dan, Urząd Miasta Tarnobrzeg i MOSiR. Zawody otworzyli Prezydent Dariusz Bożek i Hanshi Jan Dyduch 8 dan.
W Mistrzostwach wzięli także udział Shihan Eugeniusz Stanisławek 7 dan (Wałbrzych), prezydent EKTG, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków), Wiceprezes OYAMA IKF, Jerzy Basa, Wiceprezes Polskiego Związku Kickboxingu, Przemysław Smoliński, dyrektor MOSIR Tarnobrzeg, przedstawiciele okolicznych samorządów terytorialnych: Marek Mazur, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Robert Pluta, Wójt Gminy Padew Narodowa oraz czołowi sponsorzy: Michał Pyłka- właściciel, Firma Formpos, Mebel 1, Marian Cąpała – dyrektor TSSE EuroPark Wisłosan, Ryszard Jania - Prezes Zarządu Firmy Pilkington, Grzegorz Furdyna – Agro Furdyna, Monika Kraska- Firma PROFES, Magdalena Burghardt, Grzegorz Kopeć - Firma Hydrogaz.

W czasie oficjalnej, sobotniej ceremonii, Sensei Grzegorz Uzar otrzymał od Hanshi Dyducha list z podziękowaniami za wzorowe zorganizowanie zawodów. Szef OYAMA PFK m.in. podkreślił niezwykle dużą liczbę darczyńców, aktywnych wolontariuszy, różnorodnych form propagujących Mistrzostwa i gościnność organizatorów. W hali zawodów, na dużym telebimie prezentowane były filmy, zdjęcia i loga klubów co w połączeniu z licznymi banerami stworzyło niezapomniany klimat tego ważnego sportowego wydarzenia. SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY, OSU!

Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Asystowali mu: Shihan Shihan Mirosław Osika 5 dan (Kraków), Sensei Anna Plewka 4 dan (Lubliniec) i Sensei Piotr Przybysz 4 dan (Łódź). Obowiązki sędziów maty wypełniali: Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Shihan Bogumił Plewka 5 dan (Lubliniec), Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 dan (Lubsko), Shihan Dariusz Szulc 5 dan, Shihan Tomasz Klimaszewski 5 dan (Radom), Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków) i Sensei Tomasz Mrowiec 4 dan (Katowice).

Dwudniowa rywalizacja sprawnie przebiegała w trzech konkurencjach walki, na trzech matach z wykorzystaniem systemu „OSU”. W sobotę- w Lekkim Kontakcie i Knockdown.  W niedzielę - w Semi-knockdown.

Efektowne puchary dla Najlepszych Zawodniczek i Zawodników Mistrzostw Polski w Tarnobrzegu, w konkurencji Lekki Kontakt otrzymali: Hanna Grześ (Jelenia Góra i Antoni Trębacz (Andrychów), a w konkurencji Semi-knockdown: Elżbieta Ferenc (Oświęcim) i Maciej Mróz (Białystok). Trofea wręczył ich fundator - Pan Michała Pyłka, właściciel Firmy FORMPOS. Okazałymi pucharami w konkurencji Knockdown została uhonorowana Inga Fister (Piotrków Trybunalski) i Adam Chlabicz (Białystok) przez przedstawiciela  darczyńcy - Wicedyrektora TSSE EuroPark Wisłosan Pana Mariana Cąpałę. SERDECZNIE GRATULUJEMY DZIĘKUJEMY, OSU! Puchary, oryginalne medale i dyplomy wręczali także: Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan, Shihan Witold Choiński 6 dan, Shihan Paweł Pajdak 6 dan i Sensei Grzegorz Uzar 3 dan, a specjalne puchary w klasyfikacji drużynowej, ufundowane przez firmę FORMPOS - niestrudzony Pan Michał Pyłka.

Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu dofinansowała OYAMA Polska Federacja Karate.

BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM I SĘDZIOM ZA UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH, OSU!

WYRAŻAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM PATRONOM, PARTNEROM, DARCZYŃCOM I WOLONTARIUSZOM, OSU!

inf. Tarnobrzeski Klub Oyama Karate