Obrazy

Odnośniki

9 medali UKS Delfin Tarnobrzeg w zawodach Feniks Pool Party 2

Powrót

W dniach 06.05 – 07.05.2022 r. w Dębicy na basenie 50 metrowym odbyły się ogólnopolskie zawody z cyklu Feniks Pool Party – 2 edycja. Zawody z rekordową liczbą zawodników i zawodniczek bo około 663 z 49 klubów z całej Polski. Nasz klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 5 osobowa ekipa, która w punktacji medalowej zajęła 10 miejsce na 49 startujących klubów. Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo przywieźli 9 medali (4 złote i 5 srebrnych). Bardzo wysoki poziom zawodów, super atmosfera oraz świetni zawodnicy, którzy poprawiali swoje rekordy życiowe. Najlepszym zawodnikiem zawodów (suma 3 startów) w kategorii 11 lat i młodsi okazał się zawodnik UKS Delfin Tarnobrzeg (uczeń SP 3) Albert Borkowski. W kategorii 12-13 lat na trzecim miejscu uplasował się również nasz zawodnik (uczeń SP 3) Igor Majewski. Świetnie się zaprezentował Bartosz Turbak (uczeń SP 3), który startując z o rok starszymi zawodnikami zdobył srebro na 50 i 100 m stylem klasycznym ze świetnym wynikiem. Trzykrotnie walczył w Finałach Bartłomiej Skwara (uczeń SP 3) na dystansach 50, 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym uzyskując bardzo dobre wyniki. Najstarszy nasz zawodnik (maturzysta) również walczył w Finale na 50 m stylem dowolnym a w Finale na 100 m stylem motylkowym, Nikodem zdobył srebrny medal. Nikodem Naróg miał okazję wystartować w konkurencji SKINS na 50 m stylem dowolnym.